Days Gone hikayesi dağılmaması için yan görevler ne zaman yapılmalı?

Bir ana görev bir yan görev şeklinde gidebilirsiniz. Oyunda yan görev fazla, ister istemez yan görevlere maruz kalacaksınız ve yol üstündeki hastalık sahalarını da temizlemenizi tavsiye ederim. Bu şekilde daha az kaçıkla karşılaşırsınız, o bölgedeki hızlı seyahat özelliği de açılmış olur. Motorla çok fazla yol yaptığımız için hızlı seyahat özelliğinin gerekli olduğunu düşünüyorum.

Oyunda yan görevleri pek kasmadan oyunu bitirdim. Eğer paraya veya güven seviyesine ihtiyacınız varsa kamp görevleri yapılabilir. Ama ben genellikle hastalıklı bölgeleri temizleyip hem can/stamina için ekstralar kazanıyordum, hem de hızlı seyahati aktif etmiş oluyordum.

@Gordrhain oyundaki yan görevler de gerçekten çekilecek gibi değildi. Özellikle de kamp görevleri adamın canını sıkıyor.

Yok ganimet avcısı göreviymiş cart curt adı altında git şu adamı öldür gel görevini zorla yaptırıyorlar. Bu durum da gerçekten aşırı can sıkıcı. Oyun, acemi ekibin elinden çıkmasaydı muhtemelen böyle olmazdı ki oyunun geneline bunu sıkıştırmaya çalışmışlar.

@Gordrhain oyundaki yan görevler de gerçekten çekilecek gibi değildi. Özellikle de kamp görevleri adamın canını sıkıyor.
Kesinlikle katılıyorum. Yan görevleri yalnızca oynanışı uzatmak için koymuşlar hissini hemen algılıyorsunuz. Paraya veya güvene ihtiyaç duymadığım sürece hiç yan görev kasma gereksinimi duymuyordum.
Oyun, acemi ekibin elinden çıkmasaydı muhtemelen böyle olmazdı ki oyunun geneline bunu sıkıştırmaya çalışmışlar.
Genel oynanış ve yan görev çeşitliliğini biraz daha arttırsalardı çok daha iyi anılan bir yapım ortaya çıkabilirdi.

@Gordrhain oyun çeşitlilik yönünden çok zayıf. En basitinden, belli bir yere kadar düşmanların kullandığı silahlar bile aynı. Oyuna farklı bir konsept getirilmeye çalışılmış da bu oyun, acemi ekibin elinden çıkmış olmasaydı rahat 10/10 oyun olurdu ki bu hâliyle bile oynanabilecek düzeyde olduğunu düşünüyorum.

@Gordrhain oyun çeşitlilik yönünden çok zayıf. En basitinden, belli bir yere kadar düşmanların kullandığı silahlar bile aynı. Oyuna farklı bir konsept getirilmeye çalışılmış da bu oyun, acemi ekibin elinden çıkmış olmasaydı rahat 10/10 oyun olurdu ki bu hâliyle bile oynanabilecek düzeyde olduğunu düşünüyorum.
Evet, aynı fikirdeyim. Oyun şu an kötü değil ama potansiyelini tam kullanamamıș gibi hissettiriyor. Daha fazlası yapılabilirdi kesinlikle. Aynı duyguyu Assassin's Creed Unity'de yaşamıştım. Hikaye olarak Fransız İhtilali üzerinden çok daha cezbedici bir hikaye anlatılabilirdi bence.
Yine de Days Gone'ı acemiliğe kurban gitmesi üzücü.

Ben bütün kamp görevlerini de bitirdim. Kamp görevleri hikâyeye paralel olarak çıkmaya devam ediyor. 3. seviyeye gelirsem güçlü silahlar alabileceğim ama YouTube'da gameplaylere bakınca 17. saatteki ana görevi yapmışım, 15. saatteki görevi yapmamışım. Hikâyede standart bir sıra yok galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı