DayZ alınır mı?

Biz arkadaşla birlikte aldık, aldıktan 1 gün sonra da bir takıma girdik ve gerçekten çok felaket sarıyor insanı, tavsiye ederim. Eğer alırsan haberim olsun sende gelirsin takıma. Asıl öyle keyfi çıkıyor. Ayrıca kasmayı kafaya takma ben bir ara arkadaşımın pentium dual core işlemcili 4670 ekran kartlı sisteminde oynamıştım.
Takımınız kaç kişilikti ?
Yaşınız kaçtı ? :)

Oyunun artık oturması beklenen mekanikleri hala sorunlu. "Alfa sürecinde" açıklaması artık bir dayanak oldu bence. 10 aralık 2013 de alfa olarak satışa sunuldu, aradan 10 ay geçti neredeyse. Konsepti güzel olmasına rağmen gelişim süreci çok yavaş. Bu gidişle, Murat Sönmez'in dediği gibi 10 sene sonra oynanacak hale gelir.

Bu konuda haklısın. Benim beklememin sebebi de bu zaten, güncellemeler gelse de adam gibi oynasak. Şu ana kadar ölümcül bug'larla ya da anlamsız görüntülere çok şahit olmadım ama, odalara zombi girmesi ve yine zombilerin maraton koşucusu gibi koşmasını hala anlamıyorum. Yani zombi sayısını arttıracağız dediler, bekleye bekleye hàl olduk, daha az sayıda zombi, ama daha güçlüsünden geldi. Oysa ki gördüğüm kadarıyla oyuncuların büyük kısmı, şehirlere girdikten sonra her yer zombi, marketlerin vb. kapalı mekanların içinde yeni şeyler olmasını bekliyor. (zombi dediğimiz salak bir şeydir. Biraz öyle olsa da o kalabalık zombi gruplarını tarayabilsek :D ) Bunu yapamadılar gitti !
Yaklaşık 1 hafta oynasanız, oyunun patronu oluyorsunuz zaten. Artık her eve girmemeye başlayacaksınız, nereden ne çıkar anlayacaksınız. İşte bunlar olmaması gereken şeyler hep. Çok oynadıktan sonra kendini tekrar eden etmenlere dönüşüyor. Oyun şu zamanlarda, loot yapıpldıktan, fullendikten sonra, birbirini öldüren insanlar arasında geçiyor. Hayatta kalma, cart curt, çadır filan diyorlar ama, hala kayda değer bir şey yok.
Benim vereceğim eksi yönler bir tek bunlar. her ne kadar kızsam da, hala zevkle oynuyorum nasıl oluyorsa. o_O

Oyun gün geçtikçe gelişiyor ve ileride çok güzel bir oyun olacağını düşüyorum. Ben yaklaşık 6-7 ay önce aldım ve ilerde oynamayı düşünüyorum. Kısacası şuanda alıp oynamak istiyorsanız arkadaşlarınızla alın.

Sakın DayZ'ye bulaşma, bugları falan geçtim oyundaki combat sistemi berbat. Ya arkadaş dibindeki adamı vuramıyorsun, öyle inanılmaz kötü bir kontol sistemi var.
5-10 çeşit ev var, evlerin iç dekorasyonları hep aynı. Şehirler birbirlerine çok benziyor. Herkes askeri üstlerde pusmuş biri gelse de vursak diye bekliyor :D Oyun bundan ibaret :D

Geri
Yukarı