DayZ, Unturned kalınan sunucudaki yerden devam etme

Hocam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İfrit - Zebani
Bu tip oyunlarda bir sürü sunucu gibi bir şey varmış kendimiz bir sunucu seçip giriyormuşuz. Benim sorum ise mesela bir sunucuya girdik kasıldık sonra da oyundan çıktık. Peki kaldığım yerden devam etmek için ne yapmalıyım? Ya girdiğim sunucu doluysa veya o sunucuyu bulamazsam?

Minecraft oynamışsındır herhalde. Aynı mantıkta Unturned'da. Sunucudaki yaptığın yapılar ve envanterin sunucuya işlenir. Başka oyuncular müdahele etmediği sürece orada kalacaktır. Dolu olmasına bir şey diyemem, birinin çıkmasını beklemek zorundasın ancak kaybetmemen için sunucuyu favorilerine ekleyebiliyorsun. Sunucu listesinde de kolayca buluyorsun. Oyundan çıkıp tekrar girdiğinde de haritanın neresinde çıktıysan tekrar orada başlıyorsun. DayZ oynamadığım için kesin bir şey söyleyemem ancak aşağı yukarı aynıdır diye tahmin ediyorum.

Aynı sunucuya girerseniz karakteriniz, eşyalarınız, haritada neredeyseniz oyun kaldığı yerden devam eder. Server sahipleri serverı belirli aralıklarla sıfırlayabiliyor. Öyle bir şey yapılırsa karakter sıfırdan başlar. Bunu yapmadan önce zaten server sahipleri belirli gün veriyorlar. Unturned'ı bilmiyorum ama DayZ için bu dediğim böyle. Ayrıca DayZ'de official serverlar var. Onlarda oynarsanız tüm official sunucularda aynı karakteri kullanıyorsunuz. En son değiştirmedilerse böyleydi ama official sunucularda oynamanızı tavsiye etmem. Bir yere base kurarsanız ve orayı bulurlarsa diğer official servera gidip base içinde oyundan çıkıp tekrar sizin serverınıza base içinden doğabiliyorlar. En son hangi sunucuda çıktıysanız play diyince direk o sunucuda başlıyorsunuz. Onun dışında İP'sini falan kaydedebilirsiniz veya favorilere ekleme var. Sunucu doluysa sıraya sokuyor, sıra size gelince servera giriyorsunuz.

Hortlatıyorum ama Unturned bunun için önlem almış ani kapışma içerisinde olursanız diye 10 saniyelik bir çıkış süreniz var. 10 saniyeyi beklemeniz lazım çıkmak için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı