Db uzantılı dosyalardan virüs bulaşır mı?

talhaosmanoglu

Centipat
Yer
Bursa, Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, .db uzantılı dosyalardan virüs bulaşabilir mi? Her türlü anti virüs programını denedim. VirusTotal'de taratılmıyor dosya. Lütfen net bilginiz yoksa her türlü dosyadan virüs bulaşabilir gibi bir şey söylemeyin. Şimdiden teşekkürler.

Virüs dediğin bir program. Veritabanları da veri saklar. Programların kullandığı veri. Veri tabanlarına sızma yöntemleri var. Oraya sızmak isteyen ya bilgi çalmak ister, ya da bir şeyler eklemek.

MP4, MP 3 ve txt'den gelemez.
Buradakilerden sadece txt'den gelmeyeceği kesin. Null-Terminator haricinde bir şey barındırmayan bir dosya tipi. Günümüzde tarayıcıda gördüğün fotoğraftan bile virüs yerken MP3 ve MP4 gibi "stream" alınabilen dosyalardan virüs bulaşmayacağını düşünmek saçma. (Virüs bulaşması derken, içine malware gömülmesi oldukça kolay.)

Buradakilerden sadece txt'den gelmeyeceği kesin. Null-Terminator haricinde bir şey barındırmayan bir dosya tipi. Günümüzde tarayıcıda gördüğün fotoğraftan bile virüs yerken MP3 ve MP4 gibi "stream" alınabilen dosyalardan virüs bulaşmayacağını düşünmek saçma. (Virüs bulaşması derken, içine malware gömülmesi oldukça kolay.)
Sizi buraya alalım.

Sizi buraya alalım.

Unfortunately, there are too many unqualified people answering this question. You absolutely can get a virus from an MP4.

Ben farklı bir dilde mi konuşuyorum? Google çeviri kullanmanız iyi bir seçim olabilir.

Geri
Yukarı