"DCOM sunucusu işlem başlatıcısı" yüksek işlemci kullanımı

SpRAY*

Hectopat
İşlemci
AMD Ryzen 3 4300GE
1674087883730.png

Bu şey işlemcimi ara ara çok yüksek bir şekilde kullanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka Plan çalısanlarınızı kapatın bilgisayarı performans moduna getirin güç bölümünden

Bu işlemleri sırası ile yapınız işlemcide overclock warsa pasif hale getiriniz.

bu işlemleri yaptıktan sonra kullanıma bakın ve usblerin hepsini kasanızdan cıkarınız çakışmada olabilir.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    191,6 KB · Görüntüleme: 91
  • 3.png
    3.png
    29,7 KB · Görüntüleme: 74
  • 4.png
    4.png
    24,4 KB · Görüntüleme: 62
  • Adsız.png
    Adsız.png
    72 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleme:
Arka Plan çalısanlarınızı kapatın bilgisayarı performans moduna getirin güç bölümünden

Bu işlemleri sırası ile yapınız işlemcide overclock warsa pasif hale getiriniz.

bu işlemleri yaptıktan sonra kullanıma bakın ve usblerin hepsini kasanızdan cıkarınız çakışmada olabilir.
Cevap verdiğiniz için teşekkürler. Sorunun kaynağını buldum. YouTube'da bi video oynatmaya başladığımda DCOM'un işlemci kullanımı yükselmeye başlıyordu, video tamamen indiğinde artık yükselmiyordu tekrardan %0'a düşüyordu bu sebeple internetle alakalı olduğunu buldum. Aygıt yöneticisinden ethernet kablomdan daha fazla performans almak için bazı güç tasarufu ayarlarını kapatmıştım, bunu yaparken tam olarak ne olduğunu bilmediğim bazı şeyleride devre dışı bırakmışım.
1674203060279.png

Bütün ayarları tek tek denedim ve en son bu ayarı etkinleştirdiğimde işlemci kullanımı bir daha yükselmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı