DCS World'de F-18 mi yoksa F-16 mı alınır?

Yo, yani 6 bin liralık fark olduğunu sanmıyorum demişsin de var sayılır. Özellikle dolar böyleyken normal.

Ya gine yoktur evet dolar çok kötü durumda maalesef lâkin azıcık bir ölü bölge farkı o 6 bin TL etmez ben vermem açıkçası siz ikisini de kullanma fırsatına sahip oldunuzmu nasıl bu kadar net konuşuyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar. Logitech X56 Pro + Switch panel + multi panelim var. DCS World'de F-18 beğendim ama herkes F-16 al diyor. F-18 alınmaz mı?
(F16 almışsınız zaten ama sonradan merak edip konuya bakacak olanlar için yazayım dedim)
Bu tür soruları sorarken uçaktan beklentiniz, sevdiğiniz görev tiplerini vs yapmazsanız yardımcı olmak pek mümkün değil. F16 multi-role olsa bile havadan havaya baskın bir uçaktır. Kolayca bir çok uçağa karşı irtifa üstünlüğü kazanıp Mach 1 in uzerinde Amraamlar gönderebilir, yüksek T/W si sayesinde hem attığı füzeleri daha tehlikeli yapabilir hem de gelen füzelerden daha rahat kaçabilir. Ama güçlü bir motorun yanında ufak bir yakit deposuna sahip olması, F18 kadar payload taşıyamaması, radar konusundaki eksikliği ve havadan karayada F18 e göre kötü olduğu gerçektir (daha kötü GM ve GMT radarı, düşük çözünürlük TGP MFD ekrani). Dogfight da F16 üstün olsa da F18 çok iyi bir one circle fighter dırv ve iyi F18 oilotları çok iyi manevralarla vurulmalarini zorlastirabilir ve fight kazanabilirler. Üzerine F18 uçak gemisinde faaliyet gösterebildiği için de oldukça keyiflidir. Uçurmayi öğrenmek konusunda ise ikisi de basit ucaklardir aslında özellikle İngilizceniz varsa kolay öğrenirsiniz. Kısacası ben havadan havaya (BVR+BFM) istiyorum, yakıt yönetimine dikkat ederim diyorsanız F16 ama ben yakıtla falan uğraşmak istemiyorum, havadan kara odaklı veya multirole uçacağım diyorsanız F18. Yalnız yanlış anlaşılma olmasın F16 da aynı zamanda iyi bir havadan karaya ve F18 de iyi bir havadan havaya uçağıdır. Sadece birbirlerinden üstünlüklerini soyledim. Bence hangisini alırsanız alın keyif Alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı