DDoS Sonrası Laglı internet

FIFFLAREN

Kilopat
Bu olay başıma geleli yaklaşık 2-3 sene oluyor. Arkadaşım şaka amaçlı DDOS atmıştı o günden beri oyunları LAG'lı oynuyorum. Modem reset vs attım. İnternetime bir şey mi bulaştı acaba tam hakim değilim bu konulara ama tesadüf de olabilir. Eskiden internetim gayet güzeldi yani sorunsuz oynuyordum. Haxball adlı oyunu bilenleriniz varsa oyunda oda kuruyorum gelen herkes laglı oda yazıyor anlamadım gitti.

Superonline 25Mbps sınırsız kullanıyorum
Kablosuz adaptör TP-Link WN822N ile bağlanıyorum
R7 240
G4560
8 GB DDR4 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam gider arkadaşımın bilgisayarına trojan atardım.
Ama DDos ile alakası yok bence. Ama siz yine de öcünüzü alın.
Zaten DDos yedikten sonra modemi resetlerseniz IP adresiniz değişir yani sorun kalmaz.

Nadiren bazı ataklarda modeminizin epromuna zararlı yazılım bulaşabiliyor. Böyle bir şey olduğunu zannetmiyorum ama çoğunlukla Eset gibi uygulamalar bunu algılayabiliyor çözüm için modemin güncel versiyonunu yüklemek ya da modem değiştirmek olabilir. Ama bilginiz olsun diye yazdım böyle bir sorun yaşıyor olma ihtimaliniz çok az.

Not: kablosuz adaptör kullandığınızı yeni gördüm. Usb ile kullanılan adaptörlerin neredeyse çoğu performans kaybına sebep oluyor ayrıca oyun oynuyorsanız wifi kullanmanız bence anlamsız hem sağlığınızı da düşünün. İlk iş kablo takın derim:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı