DDR çok önemli mi?

Asunaa

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
İ7 12700H
Arkadaşlar merhaba. Yeni laptop alacağım normalde 27kya falan alacaktım ama i7 12. nesil işlemci RTX3060 ekran kartı, DDR5 bir laptop 30k imiş sizce mantıklı mı DDR4-5 farkları neler ve DDR dediğimiz şeyin oyun oynarken bir etkisi var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar merhaba. Yeni laptop alacağım normalde 27kya falan alacaktım ama i7 12. nesil işlemci RTX3060 ekran kartı, DDR5 bir laptop 30k imiş sizce mantıklı mı DDR4-5 farkları neler ve DDR dediğimiz şeyin oyun oynarken bir etkisi var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ddr5 laptop alın frekans hızları yüksek olduğu için oyunlarda fps farkı yaratabiliyor. Çoğu şeyi daha hızlı açabilirde. Ama o fiyata mini itx toplanır rtx 3070.

DDR5 laptop alın frekans hızları yüksek olduğu için oyunlarda FPS farkı yaratabiliyor. Çoğu şeyi daha hızlı açabilirde. Ama o fiyata mini ITX toplanır RTX 3070.

Aslında 26.5kya RTX 3070 ve i7 11.nesil işlemcili DDR4 bir laptop alabilirim ama yurt dışından getirebilirim. DDR5 olan Türkiye'de kararsız kaldım biraz.

DDR RAM'in nesli gibi bir şey bildiğim kadarıyla. Mesela DDR-1.nesil, DDR2-2.nesil gibi. En yenisi de DDR5. En yüksek saat hızlarını çıkanlar ve en iyileri DDR5.

İleride sistemi geliştirmek istersen parça değiştirmek veya yükseltmek gibi vs. DDR5 kullanmak daha mantıklı olur. Oyunda çok fazla bir fps farkı yaratmıyor diye biliyorum. Fakat sonuçta güncel bir uyumluluk durumu söz konusu

Aslında 26.5kya RTX 3070 ve i7 11.nesil işlemcili DDR4 bir laptop alabilirim ama yurt dışından getirebilirim. DDR5 olan Türkiye'de kararsız kaldım biraz.
DDR5 önemli ama haberiniz olsun en son nesil arkadaşın dediği gibi ve ileriye dönük ram tipi 5000mhz lere kadar çıkıyor. para ekleyip alın bütçe varsa. Ama fiyat farkı fazlaymış gerçekten.

DDR5 olanın ekran kartı RTX 3060. sizce hangisi daha mantıklı.
Hocam o zaman RTX 3070 Model alın. Masaüstü gibi bazıları dışında ekran kartı güncellenemiyor güncellensede sıkıntılı oluyor laptoplarda. Ama dilediğiniz zaman sodimm ram satın alıp ddr5 ram takabilirsiniz laptopa.

Yeni konular

Geri
Yukarı