DDR2 4 GB sistemde Windows açılmıyor

saudae

Hectopat
Yer
Angara
Anakart
P5QC
İşlemci
Q9400
Merhaba. RAM'i bilgisayarcıdan aldım ilk aldığımda BIOS görmüyordu. Bir tane daha varmış onu verdi o RAM de Windows logosu geldikten 2 saniye sonra reset atıyor. Yardımcı olur musunuz?

cpu configuration'da bazı ayarlar var windows 10 için onlara da bakmak lazım
Ben olayın CPU ile alakalı olduğunu sanmıyorum ama bir bakmak lazım.

Hocam şimdilik klasik yöntemi deneyin. RAM leri çıkarın. Alt kısımlarını silgi ile silin. Sonra slotları değiştirip tekrar takın.

Ayarlarla alakalı değil RAM'ler uyumsuz da değil arızalı büyük ihtimal.
RAM adreleme de sorun çıkınca oluyor.
Ben de yeni RAM almıştım Windows 10 hiç açılmıyordu Dual boot sistemde Windows 7 de ise starting Windows kısmında takılıyordu. Başka PC de mem test yaptığımda RAM'in arızalı oldugunu gördüm.
Başka PC'ye takıp deneyiniz RAM'i.
BIOS ile alakalı bir şey değil bu.

BIOS'a girip main kısmını ve CPU Configuration'u bizimle paylaşır mısın bende bu sorunu yaşadım çözümünde yardımcı olurum.

Hocam telefon garantide o yüzden laptop ile çektim.

Dosya Ekleri

• WIN_20220706_10_04_01_Pro.jpg
    WIN_20220706_10_04_01_Pro.jpg
    111,2 KB · Görüntüleme: 21
  • WIN_20220706_10_06_12_Pro.jpg
    WIN_20220706_10_06_12_Pro.jpg
    111,8 KB · Görüntüleme: 18
Hocam telefon garantide o yüzden laptop ile çektim.

Hocam RAM'lerin modeli nedir? Corsair'in 1066MHz'lik soğutuculu RAM'lerini kullanıyorsanız o RAM'lerin 2.10V'ta çalıştığını söyleyeyim. Yani sistemi o RAM ile açabilmek için önce eski RAM'lerle sistemi çalıştırıp BIOS'tan DRAM Voltajını 2.14V'a çekmeniz gerekmekte. Tabii bu benim yaşadığım bir sorundu ve bu şekilde çözdüm. RAM modellerinizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Sistem RAM'leri tanımazsa boot etmeyecektir.

Hocam RAM'lerin modeli nedir? Corsair'in 1066MHz'lik soğutuculu RAM'lerini kullanıyorsanız o RAM'lerin 2.10V'ta çalıştığını söyleyeyim. Yani sistemi o RAM ile açabilmek için önce eski RAM'lerle sistemi çalıştırıp BIOS'tan dram voltajını 2.14V'a çekmeniz gerekmekte. Tabii bu benim yaşadığım bir sorundu ve bu şekilde çözdüm. RAM modellerinizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Sistem RAM'leri tanımazsa boot etmeyecektir.

Hocam Kingston diğer bilgileri silinmiş tam gözükmüyor 4G1.8 v

Yeni konular

Geri
Yukarı