DDR2 4 GB sistemde Windows açılmıyor

saudae

Hectopat
Yer
Angara
Anakart
P5QC
İşlemci
Q9400
Merhaba. RAM'i bilgisayarcıdan aldım ilk aldığımda BIOS görmüyordu. Bir tane daha varmış onu verdi o RAM de Windows logosu geldikten 2 saniye sonra reset atıyor. Yardımcı olur musunuz?

Hocam 4 GB DDR2 RAM işlemci seçiyor, sadece AM2 işlemcilerle çalışıyorlar. Intel işlemcilerle çalışmazlar, çalışırlarsa da 2 GB DDR2 olarak çalışırlar diye biliyorum.

İşlemci seçmiyor, direkt anakart yonga setleriyle RAM çipleri arasındaki bir durum bu. O zamanlarda Intel için üretilmiş olan 4 GB DDR2 RAM modülleri zaten sınırlı sayıda ve Premium olarak görülüyormuş. Muhtemelen birileri piyasadakilerin neredeyse hepsini aldı ve Intel için DDR2 4 GB RAM kalmadı. Kalanlar genellikle AMD uyumlu olarak çalışıyorlar.

İşlemci seçmiyor, direkt anakart yonga setleriyle RAM çipleri arasındaki bir durum bu. O zamanlarda Intel için üretilmiş olan 4 GB DDR2 RAM modülleri zaten sınırlı sayıda ve Premium olarak görülüyormuş. Muhtemelen birileri piyasadakilerin neredeyse hepsini aldı ve Intel için DDR2 4 GB RAM kalmadı. Kalanlar genellikle AMD uyumlu olarak çalışıyorlar.
Anladım hocam. Bilgilendirme için teşekkürler.

Hocam telefon garantide o yüzden laptop ile çektim.
Yiğit kardeşimizin dediği olasılık da doğru fakat son olarak bu ayarlar ile deneyiniz son çare

Dosya Ekleri

• IMG_20220706_144417.jpg
    IMG_20220706_144417.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20220706_144434.jpg
    IMG_20220706_144434.jpg
    33,1 KB · Görüntüleme: 8

Geri
Yukarı