DDR2 800 MHz Sisteme 667 MHz RAM Uyar mı?

Kameania

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

Bilgisayar'ıma Ram takviyesi yapmak istedim ve bir çok yerden edindiğim bilgi ile anakartın DDR2 mi DDR3 mü desteklediğini vs öğrendim... fakat bunu RAM'i aldıktan sonra öğrendim. Şimdi basitçe sorumu anlatacağım. Bunu ne için kullanıcaksın ihtiyacın mı var tarzı gereksiz cevaplar yerine mantıklı '' kardeş yanlış almışsın şunu şu mhz'de olanını alman gerekirdi yada evet doğru bir sorun olmaz '' denirse çok sevineceğim.. Sorum şudur; DDR2 667 Mhz 2GB Ram satın aldım dediğim gibi anakartımın üzerinde ONLY DDR2 yazıyordu zaten.

Orada bir sıkıntım yok. Ancak CPU-Z programı ile baktığımda MAX Bandwidth karşısında 400 MHZ yazdığını gördüm bu demektir ki 800 MHz'lik bir RAM takılabilir... peki buradaki MAX olayı benim aldığım RAM'i etkiler mi ? Ben aldığım o 667 MHZ'lik RAM'i laptop'uma takarsam PC'ye zarar verir mi ? Yoksa RAM'im 332 MHZ'lik bir hızda sorunsuz bir şekilde çalışır mı... ? Umarım anlatabilmişimdir.

Teşekkürler Daha iyi anlaşılması için fotoğrafta paylaşacağım.

SPD.jpg
Memory.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı