DDR2 AMD RAM, Intel sistemde çalışır mı?

BedirXan

Decapat
Aliexpress'ten RAM alacağım.
Linkteki RAM'lere bakıyordum ki seçeneklerde Intel ve AMD seçeneği var. Aklıma takılan şey şu. Bende 2 PC var. Biri Intel diğeri AMD. RAM'lerini değiştirerek çalıştırabiliyorum.
Sorularım:
  1. Bu linkteki. AMD'yi seçsem Intel'de çalışır mı ya tam tersi Intel'i seçsem AMD'de çalışır mı?
  2. Bu seçenekler neden var? RAM'lerde ilk defa böyle bir ayrım gördüm. (Bu soru benim gibi bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlar için)
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aliexpress'ten RAM alacağım.
Linkteki RAM'lere bakıyordum ki seçeneklerde Intel ve AMD seçeneği var. Aklıma takılan şey şu. Bende 2 PC var. Biri Intel diğeri AMD. RAM'lerini değiştirerek çalıştırabiliyorum.
Sorularım:
  1. Bu linkteki. AMD'yi seçsem Intel'de çalışır mı ya tam tersi Intel'i seçsem AMD'de çalışır mı?
  2. Bu seçenekler neden var? RAM'lerde ilk defa böyle bir ayrım gördüm. (Bu soru benim gibi bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlar için)
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Ben bu soruyu bütün forumlarda araştırdım hatta konu bile açmıştım fakat hiç kimse doğru cevabı veremiyordu kesin cevabı belli değil bazı anakartlarda çalışıyormuş bazılarında çalışmıyormuş bunu alıp denemekten başka çare yok sanırım.

FerilNex hocam almadim. Buyuk ihtimal sistemi degisecegim tabi insanlar borcuna sadik kalip odemelerini yaparlarsa insallah :)
Olur da RAM'i alirsam sonucu mutlaka yazacagim buraya..
Selamlar..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı