DDR2 anakart SSD uyumu

pridestalkerr

Decapat
Elimde DDR2 bir bilgisayar var, bu bilgisayara 120GB SSD almak istiyorum ama DDR2 anakarta uyum gibi bir sıkıntısı oluyor mu bilmiyorum. Bilgisayar epey eski ve işlemleri çok yavaş yapıyor ekran kartı driveri kurarken bile 15 20 dk sürüyor ve 2 dakikada falan açılıyor. Bunun HDD'ye bağlı olduğunu düşündüm. Aşağıdaki sisteme SSD taksam sıkıntı yaşar mıyım?
Sistem:
BIOSTAR G41-M7
Intel Core2Quad Q9400
2x2 4 GB RAM
GTX 750
Seagate 240GB HDD
Hadron 300W Power Supply

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer anakartın da Sata III portu varsa sıkıntısız bir şekilde son hız çalıştırır. Ancak senin anakartta olacağını sanmıyorum. Sitesinden bak. Sata II varsa bile performans artışı olur ancak son hızda kullanacağını sanmam.

SATA II girişi mevcut. SATA II olsa bile farkı yaşarsın. Alabileceğin kaliteli ve sorunsuz SSD'ler bunlar.

Sata 2 giriş olan bir ana karta. SSD takarsanız, 500mb okuma-450mb yazma hızına sahip SSD'den Yarı yarıya okuma-yazma hızı alırsınız.

Elimde DDR2 bir bilgisayar var, bu bilgisayara 120GB SSD almak istiyorum ama DDR2 anakarta uyum gibi bir sıkıntısı oluyor mu bilmiyorum. Bilgisayar epey eski ve işlemleri çok yavaş yapıyor ekran kartı driveri kurarken bile 15 20 dk sürüyor ve 2 dakikada falan açılıyor. Bunun HDD'ye bağlı olduğunu düşündüm. Aşağıdaki sisteme SSD taksam sıkıntı yaşar mıyım?
Sistem:
BIOSTAR G41-M7
Intel Core2Quad Q9400
2x2 4 GB RAM
GTX 750
Seagate 240GB HDD
Hadron 300W Power Supply
SSD o sisteme takılır ama SATA 2 olduğu için normalden yavaş çalışır. Mesela sistem normalde 10-15 saniyede açılması gerekirken 20-25 saniyede açılır. Bu senin için sorun değilse alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı