Çözüldü DDR2 anakartta 4x4 8 GB RAM kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

melik1414

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi geceler. Siz değerli Technopat üyelerine bir sorum olacak. DDR2 anakartım var modeli HP Compaq DX2420 Microtower. Bununla birlikte Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 işlemci kullanıyorum. İşletim sistemi olarak Windows 7 32 Bit kullanıyorum. RAM olarak da 2x2 4 GB RAM var. Kullanmış olduğum anakarta 4x4 8 GB RAM kullanabilir miyim? Bir arkadaşım işletim sistemimi 64 Bit yaparsan 8 GB RAM kullanabileceğimi söyledi. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şeyden önce, DDR2 4 GB'lik modül bulabilecek misiniz? Anakartınızın 2 adet RAM slotu varsa (sanırım öyle) en fazla desteklediği RAM miktarı 4 GB'dir zaten. Ayrıca şu an 32 bit kullanıyorsanız 4 GB RAM'inizin 3,2 civarını falan kullanabiliyorsunuzdur, 64 bite geçmenizi öneririm.

15. sayfada anakartınızın bir şeması(?) var:

Son düzenleme:
İnternet üzerinden anakartınız en fazla kaç GB desteklediğine bakmalısınız, ardından daha zor işlem olan 4 GB DDR2 modül bulmanız lazım. Başarılar.

Çözüm
DDR2 anakarta tek RAM slotu üzerinden en fazla 2 GB RAM takabilirsiniz. Sizde 2 slot var ve 2'sinde de 2 GB RAM toplamda 4 GB RAM takılı galiba. 4 slot olsaydı 8 GB yapabilirdiniz ama 2 slotta en fazla 4 GB kullanabilirsiniz DDR2 ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı