DDR2 RAM önerisi

Laptop'ında tek RAM slotu mu var yoksa birden fazla RAM slotu mu var?

Birden fazla slot var ise mevcut RAM'in özelliklerini CPU-Z kullanarak gösterebilir misin?

İki slot var hocam.
ram.png

Anladığım kadarıyla 2 slotta da RAM takılı. Sanırım birinde 1 GB diğerinde de 512 MB RAM takılı. Mevcut RAM'lerin frekansı ve CL'si muhtemelen birbirinden de farklı.

Şu an için ikisi 667 MHZ ve CL4 olarak çalıştığı anlaşılıyor ama bu 1GB olan RAM'in özellikleri mi yoksa 512 MB RAM'in özellikleri mi CPU-Z'nin Memory sekmesinden anlaşılmaz. SPD sekmesinden tek tek slotları göstermen gerekiyor.

Ama bununla uğraşma. DDR2 laptop RAM fiyatları görece düşük. Ve tek modül olarak en fazla 2GB üretilir. 4GB modüller aşırı pahalı. O yüzden bence mevcut RAM'lerini emekliye ayırıp, direkt şundan 2 tane alıp takabilirsin:

ram3.png
ram3.png

Anladığım kadarıyla 2 slotta da RAM takılı. Sanırım birinde 1 GB diğerinde de 512 MB RAM takılı. Mevcut RAM'lerin frekansı ve CL'si muhtemelen birbirinden de farklı.

Şu an için ikisi 667 MHZ ve CL4 olarak çalıştığı anlaşılıyor ama bu 1GB olan RAM'in özellikleri mi yoksa 512 MB RAM'in özellikleri mi CPU-Z'nin Memory sekmesinden anlaşılmaz. SPD sekmesinden tek tek slotları göstermen gerekiyor.

Ama bununla uğraşma. DDR2 laptop RAM fiyatları görece düşük. Ve tek modül olarak en fazla 2GB üretilir. 4GB modüller aşırı pahalı. O yüzden bence mevcut RAM'lerini emekliye ayırıp, direkt şundan 2 tane alıp takabilirsin:

Hocam bana pek güvenilir gelmedi link.

512MB olan RAM'in frekansı 1GB RAM'in frekansından düşük olduğu için sistemin her iki RAM'in frekansını 512MB RAM'dekine göre eşitliyor.

Ama dediğim gibi direkt 2 GB RAM alıp takmanı öneriyorum. Mevcut RAM'lerini kullanmamalısın.
Hocam bana pek güvenilir gelmedi link.
Daha fazla para vermek istiyorsan:

512MB olan RAM'in frekansı 1GB RAM'in frekansından düşük olduğu için sistemin her iki RAM'in frekansını 512MB RAM'dekine göre eşitliyor.

Ama dediğim gibi direkt 2 GB RAM alıp takmanı öneriyorum. Mevcut RAM'lerini kullanmamalısın.

Daha fazla para vermek istiyorsan:

İki GB yeter mi yoksa daha fazla almam gerekir mi?

Parada sıkıntım yok daha iyi bir RAM biliyorsan önerebilirsin. Bana çok ucuz geldiği için güvenilir gelmedi bu arada.

Dostum DDR2 RAM'ler günümüzde üretilmiyor ve kullanılmıyor artık. O yüzden fiyatlar düşük.

Dediğim gibi DD2 RAM'ler tek modül olarak en fazla 2GB. O yüzden attığım RAM'den 2 tane alıp toplamda 4 GB RAM kullanabilirsin.

Tek modül 4GB DDR2 RAM'lerin fiyatı elindeki laptop'ın fiyatından pahalı. O yüzden 2 GB olanından 2 tane alıp kullan.

Dostum DDR2 RAM'ler günümüzde üretilmiyor ve kullanılmıyor artık. O yüzden fiyatlar düşük.

Dediğim gibi DDR2 RAM'ler tek modül olarak en fazla 2 GB. O yüzden attığım RAM'den 2 tane alıp toplamda 4 GB RAM kullanabilirsin.

Tek modül 4 GB DDR2 RAM'lerin fiyatı elindeki Laptop'ın fiyatından pahalı. O yüzden 2 GB olanından 2 tane alıp kullan.

Sağ olun hocam iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı