DDR2 RAM Uyumu

Kokasi35

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Full-Stack Developer
Elimde aşağıda resmi bulan RAM mevcuttur. RAM'ın markasını aradım aradım bulamadım. Aklımdaki soru şu;
Acaba rastgele (marka aynı olmasa) DDR2 PC2 6400U RAM alsam uyumlu olur mu?
Resimdeki RAM'ın üstünde bunlar yazıyor.
2 GB 2RX8 PC2-6400U-666-12 800MHz
Markası ise böyle: Hynix korea05

YZOLWgL.jpg

1.8 Volt CL6 800Mhz bütün belleklerle uyumlu çalışır. Anakartta dual desteği varsa dual de çalışır.
Evet anakartta Dual Channel desteği mevcut. PC2 06400U destekli DDR2 ram alsam anakartımda çalışır mı? Şuan elimde bulunan ram 800MHz.

1.8 Volt CL6 800Mhz bütün belleklerle uyumlu çalışır. Anakartta dual desteği varsa dual de çalışır.
Marka sorunu olmaz değil mi?

Masaüstü sistemlerde kullanılan belleklerin neredeyse tamamı unbuffered (tamponsuz) olarak geçer. hata kontrol devreleri bulunmaz,ekonomiktir.
Buffered olanlar ki Registered diyede anılır, Sunucu veya iş istasyonlarında kullanılmak üzere tasarlanmış üzerlerinde ECC (error correction control) devreleri bulunan 7/24 çalışabilecek şekilde dizayn edilmiş belleklerdir.

Masaüstü sistemlerde kullanılan belleklerin neredeyse tamamı unbuffered (tamponsuz) olarak geçer. Hata kontrol devreleri bulunmaz, ekonomiktir.
Buffered olanlar ki Registered diye de anılır, Sunucu veya iş istasyonlarında kullanılmak üzere tasarlanmış üzerlerinde ECC (error correction Control) devreleri bulunan 7/24 çalışabilecek şekilde dizayn edilmiş belleklerdir.

Cevabınız için çok teşekkürler. Yani herhangi uyumlu RAM alsam uyumlu olur değil mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı