Ddr2 ramlarin frekans hızları

syssyd

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Gigabyte tın EP35-DS3P modelli anakartta 2gb 800mhz ramim vardı ve ben 6 gb daha ram aldım.2si 4gb dualkit 800mhz geri kalan 2 gb 800mhz tek.Taktım ve ramlari gördü.
Sizlere danışmak istediğim bu takılı olan toplam 4 ramin çalışma frekanslarını tam öğrenemedim.4gb dual kit 1/2 ve 2/2 olarak gelmesi frekanslarında bir düşüklük yapmışmıdır.Cpu-z ve evereste baktığımda 400mhz çalışıyo bu dual kit ramleri değiştirmeme gerek varmı sizce
everest.jpg
cpuz1.jpg
cpuz2.jpg
cpuz3.jpg
cpuz4.jpg
cpuz5.jpg

Hıznız düşmüş 4 gb bellek takıp deneyin sadece.

GIGABYTE - Motherboard - Socket 775 - GA-EP35-DS3P (rev. 2.1)
  1. 4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory
Yazıyor yani 8GB'ye kadar destek veriyor.
Ayrıca burdan desteklenen bellek model ve hızlarına bakabilirsiniz.
http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/motherboard_memory_ga-ep35-ds3p_2.1.pdf

Bir de hepsinin 800 Mhz olduğundan eminmisiniz? 1 tanesi bile 400Mhz olsa hızınız en düşüğe göre ayarlanır.

Son düzenleme:
Ben 4 raminde 800 mhzde çalıştıramıycakmıyım bundan anlaşılan toplam 8gb ram gözüküyor ama frekansları 400lemi çalışıyor kafam gitti

Anakartlar her bellek modelini desteklemez. Sizin aldığınız bellekler anakart ile uyuşmadıysa hızı düşmüş olabilir. Desteklenen bellek modellerini yukarıdaki pdf dosyasından bakabilisiniz.
Yapmanız gereken kombinasyon denemeleri. Mesela 2x2 4gb deneyin önce hız ne kontrol edin. Sonra diğer 2x2'yi kontrol edin. Sonra 3x2 6gb takın.

Dediğiniz gibi tüm olasılıkları denedim dual kit olan 4 gblık 2x2gblık ramler dışında her olasılıkdada 3x2gb flaan hepsi 333mhz göstermekte şimdi aldığım dual kiti 800de çalıştırdım ama geriye kalan ramleri ne yapıyım tek 2 gb rami iade mi etsem ilk makineyle gelen ramide takmamam gerekicek o zaman aldığıma mhz düşmemesi için pişman oldum desem inanırmısınız aldığıma:D

4GB bellek yetecektir. İade edebiliyosanız edin. Benim bilgisayarımda 4GB bugüne kadar bellekten dolayı hiç sıkıntım olmadı. Tabi bu biraz da bilgisayarda ne olup bitiyor farkında olmakla alakalı. Açık programlar ve servisleri takip ederim sürekli. Tabi sistemde SSD olunca bellek darboğaza girmiyor.

Elimde çalışan 4gb çalışmayan 4 gb ama çalışmayan 4 gbdan 2 gbtı iade edebilcem tabi onuda alırlarsa geri hiç girişmeyip dediğiniz gibi ssd alsam daha iyiolurdu

Benim kafamı karıştıran tüm ramleri taktığımda 333mhz dediği 667 mhzde çalışıyorsa bu sizce yeterli bi performans sağlarmı

8gb 667mhzde çalışanla 4 tane 800mhz hangisi daha performanslı

Benim iş yerimdeki bilgisayar Core 2 duo 2.4 ghz idi. 2gb bellek (1x2) vardı. 64bit Windows 8 kurdum. Sql server kullandığım için harddisk yetersiz kalıyordu. Harddiske yük biniyordu. Daha sonra ssd ve 2 tane 1 gb bellek aldım. Sonra belleklerden 1 tanesi bozuk çıktı. İade etmekle bile uğraşmadım zaten ucuzdu. Şimdi 3gb ram ve ssd ile bütün sorun çözüldü. Tabi 4 gb olsa biraz daha iyi olurdu. Ama 4 gb ile SSD olmasaydı daha az da olsa harddiske gene yük binecekti. Pek fazla bir şey değişmeyecekti.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı