DDR2 sistem günümüzde kullanılır mı?

Swaglikeohio

Hectopat
Düşük bütçeli bir sistem toplamaya çalıştım. Bu sistem nasıldır? İş görür mü?

Xeon E veya X5450 (4GHz civarına overclock edeceğim)
RX 550 veya RX 580 (Overclock edebileceğim kadar edeceğim.)
6 GB 2x2 ve 2x1 DDR2 Kingston HyperX RAM
Gigabyte P43-ES3G Rev 1.0 Anakart (LGA 771 soket işlemcileri desteklemesi için BIOS mod atılacak.)
550W Xilence PSU var. Ancak 6pin GPU güç girişi yok o yüzden 6pin güç girişi olmayan ekran kartını kullanmak zorundayım.

Bu sistem ortalama oyunları oynatabilir mi? Valorant, CS:GO, LoL, Far Cry 3 gibi.

RX 550 veya RX 580 (Overclock edebileceğim kadar edeceğim.)
6 GB 2x2 ve 2x1 DDR2 Kingston HyperX RAM
Gigabyte P43-ES3G Rev 1.0 Anakart (LGA 771 soket işlemcileri desteklemesi için BIOS mod atılacak.)
550W Xilence PSU var. Ancak 6pin GPU güç girişi yok o yüzden 6pin güç girişi olmayan ekran kartını kullanmak zorundayım.

Bu sistem ortalama oyunları oynatabilir mi? Valorant, CS:GO, LoL, Far Cry 3 gibi.
Kullanılır kullanılmasına ancak tatmin edebilir mi? Orası biraz muamma. LoL ve CS:GO'yu akıcı oynatır ancak.

Kullanılır kullanılmasına ancak tatmin edebilir mi? Orası biraz muamma. LoL ve CS:GO'yu akıcı oynatır ancak.
Sistem zaten şu anda core 2 duo e7500 ve hd4350 kulalnıyor. 4GB rami var. Sistemi sadece işlemcisi, ekran kartı ve RAM'i düşük diye yükselteceğim. Bu arada bu sistem 1600x900 90FPS oynatır değil mi?

DDR3'ü anlarım da DDR2 çok eski kaldı artık. RX580 gibi bir kartı bu sistemde heba etmeyin.

Ayrıca bu kadar eski bir sistem çok da düşük bütçeli olmaz, elektrik tüketimiyle uzun vadede zarar ettirir.
Peki 500 lira civarına DDR3 anakart var mıdır? Overclock edeceğim.
Dediğiniz oyunları oynatır da 580’i bu sistemde kullanmak gereksiz gibi.
İkinci el parçalara bakmaya çalışıyorum RX580 biraz uygun gibi geldi. Olmaz ise RX550 kullanacağım.

RX 550 veya RX 580 (overclock edebileceğim kadar edeceğim.)
6 GB 2x2 ve 2x1 DDR2 Kingston HyperX RAM.
Gigabyte P43-ES3g rev 1.0 anakart (LGA 771 soket işlemcileri desteklemesi için BIOS mod atılacak.)
550W xilence PSU var. Ancak 6pin GPU güç girişi yok o yüzden 6pin güç girişi olmayan ekran kartını kullanmak zorundayım.

Ne kadar fiyata maal oluyor ortalama.

H55 ve Xeon X3440 düşünebilirsin.
Dual-Channel ve overclock destekliyor mu bu anakart? İ7 880 de takabilirim aslında.
Ne kadar fiyata maal oluyor ortalama.
Hocam RAM'ler 2GB daha alacğaım için 100 liraya geliyor.
İşlemciyi aliexpressten alacağım. Muhtemelen vergiler kargo falan dahil 400 450'ye gelir.
Ekran kartını ikinci el alacağım rx550'yi yaklaşık 700 lira bandında bulabildim sahibindende birkaç ay önce.

Şu anda sistemde c2d e7500 @3.68ghz ve HD4350 var.

Dual-Channel ve overclock destekliyor mu bu anakart? İ7 880 de takabilirim aslında.

Hocam RAM'ler 2GB daha alacğaım için 100 liraya geliyor.
İşlemciyi aliexpressten alacağım. Muhtemelen vergiler kargo falan dahil 400 450'ye gelir.
Ekran kartını ikinci el alacağım rx550'yi yaklaşık 700 lira bandında bulabildim sahibindende birkaç ay önce.

Şu anda sistemde c2d e7500 @3.68ghz ve HD4350 var.
880 pahalıdır yüksek ihtimalle Xeon alıp hız aşırtma daha mantıklı olur gibi.

880 pahalıdır yüksek ihtimalle Xeon alıp hız aşırtma daha mantıklı olur gibi.
Şu dolar kuru 27 lira olmasa idi elimdeki paranın bir değeri olurdu. 40 dolara sistem toplamaya çalışıyorum. 😆😆

Evet 880 pahalı imiş yaklaşık 1300 lira vergisiz. Vergileri ile beraber heralde 1500'ü bulur.

Yüksek ihtimal dediğiniz gibi ya H55 alırım ya da bu sisteme xeon alırım. Aslında güzel sistem ama yani birazcık eski. Özellikle ekran kartı slotu (PCI-E galiba. Hatırlayamıyorum.) çok eski bir teknolojiye sahip. 2008 yılından kalma anakart abi işte. Forumdaki bazı üyelerden yaşlı anakart ile sistem diziyorum ahahah...

Ya aslında şu elimdeki laptop çok güzel her işimi görüyor ancak AŞIRI ısındığından dolayı öyle bir thermal thorttle yiyor ki sistemi kullanmak zorlaşıyor. I5 1035G1 var 8GB RAM var ama sistem ısınıyor manyak gibi. 3.3'de çalışması gereken işlemci 1.5'da falan çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı