DDR2 ve DDR3 RAM arasındaki fark nedir?

Lenoraa

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar sizden bir yardım isteyecektim. Tek merak ettiğim bi konu var. 2x2GB DDR2 RAM'lerimden kurtulup 2x4 GB DDR3 1333 MHz rAM alacağım. Alttaki sistemime ne kadar uyumlu olur ve ne kadar fark eder merak etmekteyim. Deneyenlerin de tecrübelerini duymak isterim. Aynı zamanda işlemcimle ne kadar uyumu olur bilmek istiyorum.

Sistemim şöyle;
  • G41M-P33 Combo
  • Xeon E5450
  • Asus Geforce GTX 750 1 GB GDDR5
  • 1x 2GB DDR2 667 MHz
  • 1x 2GB DDR2 800 MHz (DDR3 1333 Mhz 2x4(8) GB RAM Gelecek.)
  • SSD 120 GB James Donkey

Son düzenleyen: Moderatör:
4 gb ddr2 den 8 gb 1333 mhz ddr3 e geçicem büyük bi artış olur mu sizce
Gözle görebileceğin tek fark 4GB' ı 8GB' a çevirmen olacaktır. DDR2 ve ya DDR3 olması senin fark edebileceğin bir teknoloji değildir bence. Bu arada bilgisayarında işlem yükünü işlemcin, İşlemcinin gücü yettiğince açılacak uygulamanın büyüklüğünü ve sayısını RAM ile sağlarsın. 4 den 8 e çıkarak büyük bir rahatlama sağlarsın.
Ancak eğer anakartın DDR2 ise kalkıp ona DDR3 RAM takamazsın. Zaten yuvaları farklı oturmayacaktır.
MHz Artışı olacak bir de DDR2 den DDR3 Bellek RAM lere geçtiğinde ama o RAM MHz farkları DDR3 ile DDR4 arasındaki fark kadar büyük olmadığı için aynı miktardaki;
Örneğin; 4GB DDR2 ile 4GB DDR3 arasındaki FPS farkını gözle hissetmen neredeyse imkansızken 4GB DDR2 ile 4GB DDR4 RAM belleklerin çalışma farkını gözle görebileceğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı