DDR3 1600 MHz laptop RAM yükseltme

Aimerlapaix

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu sıralar bilgisayarıma yükseltme yapmayı, birazcık da olsa canlandırmayı düşündüğüm için forumda fazla zaman geçiriyorum ve gözüme ilişen birkaç başlık altında yükseltme yaparken birinci RAM'e tamamen uygun RAM kullanılmazsa sorun çıkartacağını söyleyenler olmuş. CPU-Z verilerim görseldekiler gibi, hangi RAM bu Notebook'a uygun? Ve ben 4 GB RAM'ın yanına benzer özelliklerde 8 GB RAM takarsam kullanabilir miyim?

1.png

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1600 MHz CL11 1.50V RAM alırsanız büyük ihtimalle uyacaktır ancak uymama sorunu düşük olsa da var. SPD kısmını ve dizüstü modelini belirtir misin?

Ram'lerin arasındaki mhz aynı olmasa bile anakartın desteklediği kadar ki bir mhz ram takabilirsin ama bu riske girer.Duo çalışması için en iyisi marka dahil aynısı almak olucakdır.

1600 MHz CL11 1.50V RAM alırsanız büyük ihtimalle uyacaktır ancak uymama sorunu düşük olsa da var. SPD kısmını ve dizüstü modelini belirtir misin?
SPD kısmı konuda bulunuyor, dizüstü bilgisayarın modeli ise Lenovo B580.
Ram'lerin arasındaki mhz aynı olmasa bile anakartın desteklediği kadar ki bir mhz ram takabilirsin ama bu riske girer.Duo çalışması için en iyisi marka dahil aynısı almak olucakdır.
Geçen gün bilgisayarın içini temizlerken RAM'i kontrol ettim ve hynix etiketi vardı üzerinde bu marka RAM nereden bulabilirim?

SPD kısmı konuda bulunuyor, dizüstü bilgisayarın modeli ise Lenovo B580.

Geçen gün bilgisayarın içini temizlerken RAM'i kontrol ettim ve hynix etiketi vardı üzerinde bu marka RAM nereden bulabilirim?
Pardon karıştırmışım, Memory kısmı. SK Hynix genel olarak bellek ürettiği için dizüstü üreticilerine satarlar, özel olarak da ülkede pek satan yok. Eğer aynı model yoksa en mantıklı hareket özellikleri aynı olanları almaktır.

Pardon karıştırmışım, Memory kısmı. SK Hynix genel olarak bellek ürettiği için dizüstü üreticilerine satarlar, özel olarak da ülkede pek satan yok. Eğer aynı model yoksa en mantıklı hareket özellikleri aynı olanları almaktır.
Memory kısmı da konuda bulunuyor. :D Aynı marka olmasa aynı değerlere sahip RAM taktığımda dual channel olarak çalışır mı?

Memory kısmı da konuda bulunuyor. :D Aynı marka olmasa aynı değerlere sahip RAM taktığımda Dual Channel olarak çalışır mı?
Evet, ben iki farklı RAM modülü kullanıyorum ve Dual Channel kullanıyorum ama 8+4GB ikilisinde tam çift kanal performansını elde edemezsiniz. Mesajlarım yararlı olduysa beğenebilirsiniz. Başka soru var mı?

Evet, ben iki farklı RAM modülü kullanıyorum ve Dual Channel kullanıyorum ama 8+4GB ikilisinde tam çift kanal performansını elde edemezsiniz. Mesajlarım yararlı olduysa beğenebilirsiniz. Başka soru var mı?
Evet yararlı oldu teşekkür ederim yani şuan herhangi bir DDR3 1600 MHz CL11 4 GB RAM alsam dual channel olarak sorunsuz kullanabilir miyim? Ve 1.5V olmasıyla 1.3V falan olması arasında sıkıntı var mı?

Geri
Yukarı