DDR3 1600 MHz RAM Önerisi

ßu7cher

Hectopat
Samsung 4 GB DDR3 PC3-12800 1600MHz CL11 1.5v RAM var laptopumda. Samsung 8 GB DDR3-1600 MHz PC3l 12800 CL11 1, 35V üründen 1 tane mi alsam yoksa bilgisayarımdaki RAM'im aynısından 2 tane daha mı alsam bilemedim. Voltaj farkı bir sorun yaratır mı ya da uyumluluk ısınma performans vs. ne gibi degisiklikler olabilir?

macOS ve Windows kullancağım için RAM 12 GB olursa daha yeterli olur diye dusunuyorum. Programlama, cızım vs ıslerıyle ugrastıgım için RAM'e ihtiyacım cok.

Öncelikle cihazınızın toplam kaç GB desteklediğini öğrenmeniz lazım. Ayrıca kaç tane bellek slotu var? Eğer toplamda 16 GB desteği ve iki bellek slotu varsa 8 GB eklemesi yapabilirsiniz. Alacağınız belleğin voltajı elinizdeki ile aynı olsun. Farklı olursa sorun çıkabilir.

Hocam 4 tane RAM slotum var ve toplam 16 GB destekliyor, 16 GB(2*8) cok ve masraflı olur o yüzden bana 12 GB rahat yeter diye düşünüyorum. Yukarıda yazdığım gibi 2'si arasında kaldım cunku 8 GB'ın 1, 5Volt'unu bulamadım, Hackintosh macOS ve Windows için 8 GB az gelebilir diye düsünüyorum, sadece Windows için 4 az gelmeye basladı çünkü uğraştığım programlardan vs zorlanıyor cok laptop, o yüzden SSD siparişi verdim o geldi bir de RAM alacağım ona göre yardımcı olursanız sevinirim.

Screenshot_8.pngScreenshot_9.png

Gözümden kacmıs hocam bende tam düzelttiydim mesajı siz yaz mısınız madem söyle bir şey daha sorayım 2*8 seklınde Dual kullansam daha mı iyi olur, diğer RAM'i söküp peki sizce masraf yapmaya gerek var mı 12 GB yeterli olur mu sizce, bende biraz idare etsin 1-2 yıl Mac alırım dıye düsünüyorum zaten ama ginede bu konuyu merak edıyorum acaba gerek olur mu sızce Dual Boot hackintosda ve windowsda yavaslıklar varmış herhalde oyle dıyorlar ama bilemedim.

Geri
Yukarı