DDR3 1600MHz 8 GB RAM Önerisi

Parti Şapkası

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2x8 kit şeklinde ya da tekli modülden 2 tane alıp Dual kit 16 GB olarak kullanacağım.

Maksimum bütçe 1000 TL civarı.
Anakartım: ASUS M5A97.
İşlemcim: AMD FX-6100.

Aklımdaki ürünlerin linkleri:

İlk olarak bu ürün var. Ucuz, ancak soğutucusu yok ve ne kadar sorun olur bilmediğim için sormak istiyorum. Ayrıca büyük ihtimalle orijinal değil, ancak DDR3 RAM'lerde sahte olup olmamasının önemli olmadığına dair yorumlar okumuştum.
Kingston ValueRam 8GB 1600MHz DDR3 Ram (KVR16N11/8)

Sonra bu ürün var. Bunun soğutucusu var. Ancak 2 tane alacağım için bütçeyi biraz geçiyor:
Kingston HyperX Fury Black 8GB 1600MHz DDR3 Ram (HX316C10FB/8)

Son olarak bu ürün var. Markasını daha önce görmedim. Ancak aralarından en ucuzu bu ve bu kadar ucuz olduğu için şüpheye düşürmüyor değil.
Patriot PV316G160C9K Black Mamba Bellek 16GB (1600MHz, CL9, 2x 8GB) DDR3-RAM Kit

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence attığınız Kingston ValueRAM'ı alın.

Ben de o ürünü düşünüyorum. Çünkü az önce bazı kaynaklardan araştırdığıma göre soğutma eklentisi genellikle çok az bir etki yaratır veya hiçbir etki yaratmaz deniyor. Özellikle plastik olanlar, hiç olmamasından kötü kötüymüş. İyi bir RAM soğutma modülü aluminum veya bakırdan olmalı deniyor. Bunlar da genellikle overclock yapılan üst seviye RAM'ler için geçerli. Benim aradığım seviyelerde bellekler için sanırım pek elzem değil.

Ben de o ürünü düşünüyorum. Çünkü az önce bazı kaynaklardan araştırdığıma göre soğutma eklentisi genellikle çok az bir etki yaratır veya hiçbir etki yaratmaz deniyor. Özellikle plastik olanlar, hiç olmamasından kötü kötüymüş. İyi bir RAM soğutma modülü aluminum veya bakırdan olmalı deniyor. Bunlar da genellikle overclock yapılan üst seviye RAM'ler için geçerli. Benim aradığım seviyelerde bellekler için sanırım pek elzem değil.
Evet hocam hiç önemli değil yani pek ısınma olmuyor direkt alın.

Arkadaşlar RAM'leri aldım ama bu açtığım konudaki durumla karşılaştım.

@clarkberk

Güncelleme:
Patriot RAM'ler bozuk çıktı, iade ediyorum. Para iadesi gerçekleştikten sonra başka ne seçeneğim kaldı diye bir değerlendirme yapmamız gerekecek.

Güncelleme 2:
Para iadesi gerçekleşti. Artık 2 seçeneğim kaldı. Ya Hepsiburada'dan bu üründen alacağım. Ya da daha pahalı bir seçenek olarak Vatan Bilgisayar'dan bu ürünü alacağım. Ancak eski bir bilgisayara nispeten pahalı bir yükseltme yapmak hiç mantıklı gelmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı