DDR3 16GB RAM Yükseltmek Ne Kadar Gerekli?

VanquisheR_

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar. Ben bu bilgisayarı topladığımdan bu yana 8GB tek modül CL11 1600MHz RAM kullanmaktayım. Ve o zamanlar bu işlerden anlamadığım için sadece ''8GB olsun yeter'' diyordum. Ama artık gıcığıma gitmeye başladı. Çünkü GTA V oynarken ve arka planda Facebook açıkken mesaj geliyor mesela ve ben Alt+Tab yapıyorum, bir bakıyorum ki masaüstünde bazen donmalar görüyorum. Görev yöneticisinden bakıyorum RAM kullanımı %100. Hazır DDR3 belleklerin fiyatı düşmüşken almak güzel geliyor kulağa. Ben DDR4'e yeni bir jenerasyon çıkana kadar geçme gereği duymuyorum şahsen. Sizce almam mantıklı mıdır ?

H
16GB gerçekten fazla ama bir 4GB' lık alıp 12GB ile rahat rahat kullanabilirsiniz.
Hocam sizin bu önerinizi dikkate almıştım ancak ne yazık ki RAM'im tek modül CL11 1600MHz 8GB olduğu için bunun aynını almak olmaz veya uyumsuluk sorunları yaşanır. O yüzden elimdekini satıp Gskill 2x8 16GB CL9 1600MHz alacağım.

Elinizdekini satmanıza gerek yok aynı özellikdeki 4GB' lık bir RAM alabilirsiniz uyumsuzluk olmaz.

Alın alın.Boşverin 8gbı, 16gblık tek modül alın.Hatta 8liğide sökün 32gb yapın onu.Sen almasan ben almasam ne yapacak bu donanım üreticileri dimi.

Tüketim çılgınlığıdır bunun adı.Bilinçli olun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı