DDR3 anakart ve işlemci önerisi

Yağız öncrl

Decapat
Merhaba. Bir bilgisayarım vardı upgrade ettim ve elimde parçaları kaldı. Daha sonrasında o bilgisayar yandı yazın yeni bilgisayar alacağım ama şuanda idare ettirse yeter bana. Bu parçalarda anakart ve işlemci eksik ekran kartı ve RAM markaları şunlar:
  • Ekran kartı: MSI Radeon 5450- MD1GD3H/LP 1GB DDR3
  • RAM: Kingston 4GB DDR3 KVR133D3N9/4G
HDD gereksiz biliyorum ama yine de yazayım: Seagate sata 250gb HDD 7200rpm

Bu parçalara uygun anakart ve işlemci lazım eğer bilgili biri varsa yardımcı olabilir mi? Geçici olarak kullanacağım hiç gerek yok vs çöp aşırı eski demezseniz sevinirim. Tek istediğim yanıt uyumlu parçalar. Sadece şunu biliyorum yanan PC'deki anakart Asrock'tu işlemcisi ise AMD. İyi günler şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
yani ucuz yollu o bütçeye uygun 775 pin anakart G41 yada G31 serileri gigabayt foxcon asus marka olabilir işlemci olarakta core 2 quad q9xxx serisi bişey alabilirsin tahmini 200-250 tutar şahsen ben core 2 quad q9300 ve intel descop board dp43bf 7 sene kullandım DDR3 1333mhz geçende anakartla beraber fanı üzerinde ve 2 gb ramle 230 tlye verdim

Merhaba. Bir bilgisayarım vardı upgrade ettim ve elimde parçaları kaldı. Daha sonrasında o bilgisayar yandı yazın yeni bilgisayar alacağım ama şuanda idare ettirse yeter bana. Bu parçalarda anakart ve işlemci eksik ekran kartı ve RAM markaları şunlar:
  • Ekran kartı: MSI Radeon 5450- MD1GD3H/LP 1GB DDR3
  • RAM: Kingston 4GB DDR3 KVR133D3N9/4G
HDD gereksiz biliyorum ama yine de yazayım: Seagate sata 250gb HDD 7200rpm

Bu parçalara uygun anakart ve işlemci lazım eğer bilgili biri varsa yardımcı olabilir mi? Geçici olarak kullanacağım hiç gerek yok vs çöp aşırı eski demezseniz sevinirim. Tek istediğim yanıt uyumlu parçalar. Sadece şunu biliyorum yanan PC'deki anakart Asrock'tu işlemcisi ise AMD. İyi günler şimdiden teşekkürler.
Elimde Fx 6300 var.İlgilenirsen yazarsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı