DDR3 Anakarta 16 GB RAM Takılır Mı?

Çok sık PUBG oynayan birisi olarak 8GB RAM'in yetmemesi gibi bir durumla karşılaşmadım. RAM kullanımını steamdan ayarlandığı bir optimizasyon vardı PUBG de onu yaptınız mı ?

Son düzenleme:
Çok dık PUBG oynayan birisi olarak 8GB RAM'in yetmemesi gibi bir durumla karşılaşmadım. RAM kullanımını steamdan ayarlandığı bir optimizasyon vardı PUBG de onu yaptınız mı ?
Yok yapmadım ise yarıyor mu peki? PUBG'ye hiçbir oyun dışı optimizasyon yapmadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1:20 sonrasını izlersen anlarsın
Laptop RAM'leri PC RAM'leri ile uyumlu mu? 2x8 GB'ları çokça ucuz da. (Video için Sağol eve gidince izleyeceğim.)

Yok yapmadım ise yarıyor mu peki? PUBG'ye hiçbir oyun dışı optimizasyon yapmadım.

Laptop RAM'leri PC RAM'leri ile uyumlu mu? 2x8 GB'ları çokça ucuz da. (Video için Sağol eve gidince izleyeceğim.)
Uyum değildir boyutları farklıdır en başta videoda ramlerinizi nasıl öğreneceniz hakkında bilgi veriyorlar ondan attım

Kim demiş 8+4 GB işe yaramıyormuş diye? DDR3 de DDR4 de bütün anakartın desteklediği RAM kombinasyonlarını destekler. Daha 1 ay önce eski kasama 2+2 olan anakarta 2+1 daha taktım 7 RAM'li oldu, gayet de sorunsuz çalışıyor.

8+4 yapabilirsin için rahat olsun, tek dikkat etmen gereken MHz değeri, CL gecikmesinin tıpatıp aynı olması ve voltaj değerlerinin şu andaki takılı olanla uyuşması.

MHz ve CL değerlerinin farklı olduğu 8 ve 4 GB farklı marka RAM 2 slotlu anakarta takılırsa ne olur?

MHz ve CL değerlerinin farklı olduğu 8 ve 4 GB farklı marka RAM 2 slotlu anakarta takılırsa ne olur?
Hocam belli olmaz. Şimdi mesela ben eski bilgisayarımda 2x2 GB RAM kullanıyordum. Lakin bunlardan biri 400 MHz(markası belli değil) öteki 800 MHz(Hi-Level)RAM idi ve sıkıntısız kullanıyordum.

Hocam belli olmaz. Şimdi mesela ben eski bilgisayarımda 2x2 GB RAM kullanıyordum. Lakin bunlardan biri 400 MHz(markası belli değil) öteki 800 MHz(Hi-Level)RAM idi ve sıkıntısız kullanıyordum.
Bi' yerde okumuştum. Atıyorum 2 tane RAM taktık, Mhz'leri farklı olan. 1600 Mhz ve 1333 Mhz örneğin. Yüksek olan diğerine göre hızını düşürüyormuş. Yani ikisi de 1333 Mhz çalışıyormuş bundan sonra. Daha net bilgiyi @Recep Baltaş veya @Ali Güngör verebilir, benim de kafam karışık.

Bi' yerde okumuştum. Atıyorum 2 tane RAM taktık, Mhz'leri farklı olan. 1600 Mhz ve 1333 Mhz örneğin. Yüksek olan diğerine göre hızını düşürüyormuş. Yani ikisi de 1333 Mhz çalışıyormuş bundan sonra. Daha net bilgiyi @Recep Baltaş veya @Ali Güngör verebilir, benim de kafam karışık.
O şekilde oluyor zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı