DDR3 anakarta GDDR5 ekran kartı olur mu?

Emin 78

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba. Sormak istediğim soru şu şekilde yardımcı olursanız çok iyi olur şimdi benim bilgisayarim i5 3470 işlemciye sahip ve DDR3 bir anakart var. Ben bu bilgisayara GDDR5 bir ekran kartı alsam sorun olur mu?

Değinmek istediğim konu ise ben bilgisayarcıya gittiğim zaman bu anakarta GDDR5 skran kartı alırsan hiçbir etkisi olmaz çünkü anakart 128 bit destekliyorsa alacağın ekran kartı 192 bit olsa bile 128 bit etkisi verir dedi ve hiçbir FPS artışı yaşayamazsın dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok ne alaka bu, PCI-e slotunun bant genişliğiyle alakalı.
Ayrıca anakart ile ekran kartı GDDR alakasız, destekleme falan yok.

Anakart ile GDDR alakalı çünkü anakarttan anakarta değişiklik gösteriyor GDDR değeri. Yeni anakartlarda yeni sistemler. Biraz anlatamadım :D

Anakartlarda da bit sınırı olduğunu ilk kez duyuyorum, PCI Express hattı olan her anakarta istediğiniz ekran kartını takabilirsiniz, sürümleri uyumlu olması lazım sadece, farklı olursa da düşük performans gösterir biraz o kadar. Bu bilgisayarcılar var ya...

Anakartlarda da bit sınırı olduğunu ilk kez duyuyorum, PCI Express hattı olan her anakarta istediğiniz ekran kartını takabilirsiniz, sürümleri uyumlu olması lazım sadece, farklı olursa da düşük performans gösterir biraz o kadar. Bu bilgisayarcılar var ya...

Bizim mahmalledeki bakkal amcada böyle ama ileride ona fırsat vermiyeceğim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı