DDR3 anakarta yüksek seviyeli ekran kartı takılabilir mi?

berkeryildirim35

Femtopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Selamlar. ASUS M5A78L-M LX3 anakartını kullanıyorum. Anakartıma yüksek seviyeli ekran kartı taksam örneğin (GTX1050) falan. Bir sorun yaşar mıyım? Sistem özelliklerimi alta ekliyorum.

İşlemci: AMD FX 6100 six Core Processor
RAM: 1x8 1x4 GB 12 GB 1600 MHz RAM
PSU: 600W platoon

Sırf eğlence olsun diye i3 530 biostar h55 anakarta 2080ti takmıştık arkadaşlarla, günün sonunda evet sorunsuz çalışıyordu ama açılma süresi 45 saniyeye yakın artmıştı onun haricinde oyunlarda %15 20 kullanımı geçtiğine denk gelmedik. Sonrasında 9900k takılı sisteme takınca ekran kartını her şey yerine oturdu.

Sırf eğlence olsun diye i3 530 biostar h55 anakarta 2080ti takmıştık arkadaşlarla, günün sonunda evet sorunsuz çalışıyordu ama açılma süresi 45 saniyeye yakın artmıştı onun haricinde oyunlarda %15 20 kullanımı geçtiğine denk gelmedik. Sonrasında 9900k takılı sisteme takınca ekran kartını her şey yerine oturdu.
Cevabımı da almış oldum :d en iyisi ddr4 sisteme artık geçmek..

Cevabımı da almış oldum :d en iyisi DDR4 sisteme artık geçmek.

Bence de hocam sistem yakın arkadaşımın neredeyse 8 senesini devirmiş emekliye ayrılacak bir sistemdi malzemeler de parça parça gelirken işlemci biraz gecikti o arada yeni kasaya eldekileri koyarken 2080 Ti'yi emektara taksak görüntü gelir mi sorusu geldi aklımıza dedik deneyelim o zaman yaklaşık 1 gün takılı kaldı sonrasında işlemci gelince emekli arkadaşı dolaptaki yeni yerine kaldırdık.

Yeni konular

Geri
Yukarı