DDR3 sistem için en iyi işlemci

Bütçe
2000

kerimkaplan26

Femtopat
Daha fazla  
i7-4790K ile birlikte kullandığım NVIDIA GeForce 1080 Ti'lı sistemimden şu an için çok memnunum, hala piyasanın çok iyi değerlerinden alabiliyorum ama işlemcim yeterli mi ve değiştirmek istersem DDR 3 olarak en güçlü hangi işlemciyi alabilirim?
Cevaplar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7-4790K ile birlikte kullandığım NVIDIA GeForce 1080 Ti'lı sistemimden şu an için çok memnunum, hala piyasanın çok iyi değerlerinden alabiliyorum ama işlemcim yeterli mi ve değiştirmek istersem DDR 3 olarak en güçlü hangi işlemciyi alabilirim?
Cevaplar için teşekkür ederim.
Intel tarafında DDR3 olarak günlük kullanıcıya hitap eden en son ve en güçlü i7 4790K var bildiğim kadarıyla.

Bir sonraki nesile geçmek için kullandığın anakartı da değiştirmen gerekir. O yüzden bir süre daha kullandıktan sonra DDR4 destekleyen işlemci ve anakartlara bakman daha iyi olacaktır.

Elinizdeki işlemci en iyi DDR3 platformundaki işlemci. Değiştirmek isterseniz elinizde ki anakart, RAM ve işlemciyi iyi bir fiyata satıp Z490 (ileriye dönük olması için), 10400F ve 16 GB RAM'li bir bilgisayar dizebilirsiniz.
Bir sonraki nesile geçmek için kullandığın anakartı da değiştirmen gerekir. O yüzden bir süre daha kullandıktan sonra DDR4 destekleyen işlemci ve anakartlara bakman daha iyi olacaktır.

RAM'lerini de değiştirmesi gerekir.

Elinizdeki sistem uzun yıllar sizi götürür. Sistem yükseltmenize gerek yok fikrimce.
Şuan sistemimden çok çok memnunum zaten piyasadaki tüm oyunları en full ayarlarda yüksek fps lerde oynuyorum acaba daha iyisi var mı diye düşündüm de galiba şuan DDR3 için en iyi işlemci bende
Intel tarafında DDR3 olarak günlük kullanıcıya hitap eden en son ve en güçlü i7 4790K var bildiğim kadarıyla.
Çok teşekkür ederim bilgi için
Şimdilik yükseltme. İleride DDR4 ile arasında iyi bir fark olursa DDR5 sistem dizersin.
Güzel fikir teşekkür ederim
Elinizdeki sistem uzun yıllar sizi götürür. Sistem yükseltmenize gerek yok fikrimce.
Teşekkür ederim bilgi için herkes aynı fikirde
Elinizdeki zaten en iyisi.
Teşekkür ederim herkes aynı fikirde sizinle
Şuan DDR4 sisteme geçmeme gerek yok zaten çok memnunum baya güçlü sistemim ama işlemcinin daha güçlüsü var mı diye düşündüm teşekkür ederim

Geri
Yukarı