DDR3 sistemi DDR4'e yükseltme

1- Saygılı ol. 2- Z490 A Pro ile I9 10900K OC yapılıyor, ama senin gibiler maalesef laf anlamıyorsunuz. 3- Videoyu boşaltım organın ile mi izledin? Yeni çıkan oyunlarda genellikle yer yer 20FPSler en az 9FPS fark oluyor.
Saygılı ol diyip özel yerleri katan senmi i9 10900k ile işimiz yok biizm zaten onun oc desteği var ama i5 10400f nin YOK :(.

Hayır yok. Ancak performans farkı yok denecek kadar az. O yüzden overclock yapılmayacağı sürece Z serisi anakart önerim değildir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yer yer 30FPS civarı fark oluyor.

B460 Tomahawk benim önerimdir. Overclock olmadığı sürece Z serisi gereksiz. Intel'de RAM frekansı aşırı bir performans farkı yaratmıyor.

Yanlış biliyorsunuz RAM frekansı gayet önemli hatta RAM frekansı düşük 10400F R5 3600 seviyesine iniyor. B460 Tomahawk piyasadaki en gereksiz anakartlardan zaten o.c. Yapilmiyor RAM frekansi destegi de yok bir de ustune 1000 lira civarında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yer yer 30FPS civarı fark oluyor.
Donanım Arşivi kanalından mı örnek veriyorsun?
Yanlış biliyorsunuz RAM frekansı gayet önemli hatta RAM frekansı düşük 10400F R5 3600 seviyesine iniyor. B460 Tomahawk piyasadaki en gereksiz anakartlardan zaten o.c. Yapilmiyor RAM frekansi destegi de yok bir de ustune 1000 lira civarında.
Allah Allah, O.C. yapılmamasının nedeni B serisi olduğundan olabilir mi? Gereksiz mi? Bu anakarta i7 10700 bile takılır VRM kalitesinden endişe etmeye gerekte duymazsınız. Hatta bilgim yok ama i9 10900 bile takılabilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı