DDR4 2666 MHz laptop RAM yükseltme

Daha fazla  
Arkadaşlar 4 GB RAM var. Görev yöneticisinde 2400 MHz, CPU-Z'de 1333 yazıyor. Ben yükseltmek istiyorum. Bir boş slot var, oraya kaç GB RAM takabilirim? Markası HP 15-DB0023NT.
İşlemci ve ekran kartı gördünüz gibi düşük sistemdir. Bana düşük ayarlarda GTA 5 oynatır mı RAM takviyesi yaparsam?

Adsız1.png

Adsız2.png

Adsız3.png

Adsız4.png

Adsız5.png

Hocam GTA 5 için bilgisayarı neredeyse tümüyle değiştirmeniz gerek.
bu devirde biraz zor bu :D bi youtubede görmüşdüm aynı bu pcde oynuyordu ondan sordum
Aynı RAM'den bir tane daha alıp takabilirsiniz.
Seri numarasını neden sansürlediniz?
youtubeden gördüm adam sansürlemişdi bende sansürledim 4 yerine 8 gb taksam uyarmı bir slot boş

Guzel kardesim seri numarasini kim ne yapsin ne diye sansurluyorsun, onu yazarak urunun aynisini bulmaya calisacaktik. Her neyse, ayni RAM`den bulamadim zaten, bunu al sansini dene istiyorsan.
CL17 2666-2400 MHZ, 1.2V RAM alman lazim ama kesin calisacak diye bir sey yok ve Dual Channel olma garantiside yok.

Guzel kardesim seri numarasini kim ne yapsin ne diye sansurluyorsun, onu yazarak urunun aynisini bulmaya calisacaktik. Her neyse, ayni RAM`den bulamadim zaten, bunu al sansini dene istiyorsan.
CL17 2666-2400 MHZ, 1.2V RAM alman lazim ama kesin calisacak diye bir sey yok ve Dual Channel olma garantiside yok.

samsung takılı kingston uyarmı bir videoda gördüm için sansürledim bilgim yokdu

samsung takılı kingston uyarmı bir videoda gördüm için sansürledim bilgim yokdu

Samsung cipli bir RAM alman lazim iste o yuzden kesin calisacak diye bir sey diyemiyorum. Ama piyasada Samsung cipli SODIMM RAM bulmasi zor, 2.el cikma parca bakabilirsin veya fahis fiyatlar odeyeceksin. Istiyorsan servisine gonder onlarda RAM`in aynisindan vardir fiyat al, uyguna geliyorsa onlar taksin.

Aynı RAM'den bir tane daha alıp takabilirsiniz.
Seri numarasını neden sansürlediniz?
Seri numaraları, üreticinin ürettiği ürünlerde kendi firmasınca belirlediği eşi veya benzeri olmayan genelde sayı ve harflerden oluşan 16 veya 32 haneli numaralardır. Bu numaraların gizlenmesi önemlidir. Örneğin a kişisi x firmasından bir ürün aldı. B kişisi de aynı x firmasından aynı ürünü1 yıl sonra aldı. Bu ürünün garantisi 1 yıl. A kişisinin aldığı ürünün garanti süresi bitti. Bu a kişisinin aldığı ürün bozuldu ama garantiye yollayamıyor çünkü garanti kapsamından çıktı. A kişisi gidip B kişisinin yeni aldığı ürünün seri numarasını, bozulan ürününe kopyalayarak ürünü garantisi bitmemiş, hala garanti kapsamındaymış gibi gösterip, ürününü tamir ettirebilir. Seri numaralarının gizlenmesi işte bunun gibi hilebazlıkların önlenmesi için tüketicilerin aldığı güzel bir önlemdir.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Geri
Yukarı