DDR4 3200MHz dual-channel kullanmak için RAM önerisi

CimiliArdaa

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar herkese şu an kullandığım laptopta 16 GB DDR4 3200 MHz RAM var. Markası da var elimde RAM'in. Bana bir yardımcı olur musunuz uyumlu bir RAM bulmam konusunda?

İkisi de CL22 çalışır sıkıntı olmaz.

Edit : Senin ram CL21 değil CL22 ve 3200 MHz işlemcin desteklemediği için bir alt hız ve bir alt CL değerinde çalışıyor. Linkteki rami alıncada aynı şekilde çalışacak.

Peki yukarıda atmış olduğunuz RAM haricinde daha uygun fiyatlı bir RAM var mıdır 600-700 civarında. Almayı düşünüyorum fakat kalitesiz ve çabuk bozulacaksa kaliteliyi tercih ederim tabii ki.

Peki yukarıda atmış olduğunuz RAM haricinde daha uygun fiyatlı bir RAM var mıdır 600-700 civarında. Almayı düşünüyorum fakat kalitesiz ve çabuk bozulacaksa kaliteliyi tercih ederim tabii ki.

Kaliteyi tercih ediyorsan yukarıdaki RAM'leri almanı tavsiye ederim. Onlar Samsung üretimi RAM'ler o yüzden daha pahalı diğerlerine göre.
Kalite istemiyorsan herhangi bir DDR4 3200MHz RAM alabilirsin. Bugün Kingston bile kalitesiz nanya üretimi DRAM yani çip kullanabiliyor. O yüzden sadece Samsung ile çalışan bigboy öneriyorum. Kingston alınca illa nanya denk gelecek diye bir mevzu yok ama garantisi de yok. Kingston ve diğer markalarda Hynix çıkabilir Micron çıkabilir kalitesiz dediğimiz nanya veya spectek çıkabilir şanş işi.

1617411870482.png

Yeni konular

Geri
Yukarı