DDR4 4800MHz RAM vs DDR4 4600MHz RAM farkı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
RGB ne yazıkki istiyorum
XMP'sinden anlaşılabiliyor bazı ürünlerde. Mesela bende şu ürün var ve bundan Samsung B Die çıkıyor, en iyi DDR4 çipi.
Tabi sizin istediğiniz kriterler de önemli. RGB istiyorsanız attığınız ürün alınabilir. Ondan DJR çıkıyor, o da oldukça iyi bir çip. Daha ucuz isterseniz Crucial Ballistix RGB modeli var, ondan da Micron Rev.E Die C9BJZ, C9BKV, C9BLM gibi modeller çıkıyor ve bunların da OC potansiyeli güzel.
RGB ne yazıkki istiyorum :D anakartımın sitesinden baktığımda G.SKILL Trident Z Royal Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 4600 (PC4 36800) Intel XMP 2.0 Desktop Memory Model F4-4600C19D-16GTRSE - Newegg.com (burada bulabildim bir tek) bu model numarasındaki RAM in 4600mhz tam desteklediğini gösteriyor, almak istediğim diğer RAM lerin model numarasını yazdığım zaman hiç bir şekilde listede görüntülenmiyor sanırım o ramleri alsam çöp olacak gibi. Şuanda linkini attığım ürün SK hynix DJR çipini kullanıyormuş tavsiye eder misiniz?
RGB ne yazıkki istiyorum

RGB ne yazıkki istiyorum :D anakartımın sitesinden baktığımda G.SKILL Trident Z Royal Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 4600 (PC4 36800) Intel XMP 2.0 Desktop Memory Model F4-4600C19D-16GTRSE - Newegg.com (burada bulabildim bir tek) bu model numarasındaki RAM in 4600mhz tam desteklediğini gösteriyor, almak istediğim diğer RAM lerin model numarasını yazdığım zaman hiç bir şekilde listede görüntülenmiyor sanırım o ramleri alsam çöp olacak gibi. Şuanda linkini attığım ürün SK hynix DJR çipini kullanıyormuş tavsiye eder misiniz?
MPG Z590 GAMING FORCE buradan kontrol ettim sizde bakabilirsiniz müsaitseniz

QVL listesindeki RAM'ler dışında bir RAM takarsak çalışmaz gibi bir durum yok hocam. DDR4 bir RAM DDR4 bir anakarta model fark etmeksizin takılabilir. (ECC RAM'ler istisna olabilir.) Ki taktığında çalışmazsa bu anakartın değil RAM'in suçudur o durumda da iade edersin veya değişim yaparsın.

Attığın RAM güzel ancak 16 GB RAM için o parayı israf görüyorum. Konuya attığın 4600'lüğü en uygun fiyattan satan satıcıdan satın alıp geçebilirsin.

QVL listesindeki RAM'ler dışında bir RAM takarsak çalışmaz gibi bir durum yok hocam. DDR4 bir RAM DDR4 bir anakarta model fark etmeksizin takılabilir. (ECC RAM'ler istisna olabilir.) Ki taktığında çalışmazsa bu anakartın değil RAM'in suçudur o durumda da iade edersin veya değişim yaparsın.

Attığın RAM güzel ancak 16 GB RAM için o parayı israf görüyorum. Konuya attığın 4600'lüğü en uygun fiyattan satan satıcıdan satın alıp geçebilirsin.
Çalışacağını biliyorum, sizinde ilk başta yaptığınız yorum gibi çalışır ama stabil çalışır mı ve ram in tam kapasitesini verimli şekilde verir mi. Galiba ilk başta ucuz olanı alıp test edeceğim baktım olmuyor iade edip listede yazan ürünü alıcam.

Çalışacağını biliyorum, sizin de ilk başta yaptığınız yorum gibi çalışır ama stabil çalışır mı ve RAM'in tam kapasitesini verimli şekilde verir mi? Galiba ilk başta ucuz olanı alıp test edeceğim baktım olmuyor iade edip listede yazan ürünü alacağım.
Evet, stabil çalışır.

Ek olarak 1000 liram cebimde kalsın ben bu RAM'leri OC yaparak kendim yükseltirim dersen şu var;

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı