DDR4 8 GB CL 15 laptop RAM Önerisi

Eren Batu

Kilopat
Daha fazla  
Daha 10 dakika önce bilgisayarcıdan geldim. 1 veya 2 tane başka bilgisayarcıya gittim güvenmediğim için. 1 tane gömülü RAM ve 1 tane boş slot RAM var ve 8 GB RAM bana yetmiyor. O yüzden bir 8 daha takmayı planlıyorum. Toplam 16 GB RAM olacak. Size bildirmek istedim. Peki, şimdi RAM'i internetten almayı planlıyorum. Sizce bu RAM benim laptopu ve özellikleri destekliyor mu?

ram 1.png

ram 2.png

ram 3.png

ram 4.png

Dosya Ekleri

• ram 1.png
    ram 1.png
    27,6 KB · Görüntüleme: 22
@Yener K. bir kere konu açmıştım hocam sen başka bir RAM önermiştin ama biraz fiyatı yüksekti bunu önerebilir misin bir bakarsan?

Son düzenleyen: Moderatör:

Memory Specifications​

• Max Memory Size (dependent on memory type) 32 GB
  • Memory Types DDR4-2133, LPDDR3-1866, DDR3L-1600
  • Max # of Memory Channels 2
  • Max Memory Bandwidth 34.1 GB/s
sizin işlemciniz bu değerleri destekliyor buna göre ram alacaksınız, takılı olan ram cl ve volt değerine uygun olacak.

Memory specifications​

• Max Memory size (dependent on Memory type) 32 GB.
  • Memory types DDR4-2133, LPDDR3-1866, DDR3L-1600
  • Max # of Memory channels 2
  • Max Memory bandwidth 34.1 GB/s
Sizin işlemciniz bu değerleri destekliyor buna göre RAM alacaksınız, takılı olan RAM CL ve Volt değerine uygun olacak.

CL ve Volt değerlerini nereden öğrenebilirim?

1634998208347.png

Evet farklı programda denedim orada da aynı CL15.
1634998315265.png

Belleğimin hızıda 2133 MHz o zaman buna göre aşağıdaki alacağım RAM bunu destekliyor mu?

1634998330848.png

Atılan RAM uyumlu olur. 2133 MHz olanlar maalesef biraz daha pahalı olabilir.

Atılan RAM uyumlu olur. 2133 MHz olanlar maalesef biraz daha pahalı olabilir.

Tamamdır hocam şimdi satın alıyorum senin onayını bekliyordum şimdi hatalı matalı çıkar falan.
Peki bir şey daha soracağım şimdi @Yener K. benim gömülü RAM Hyundai diye bir marka araba markası hahahaha ben farklı marka yani Corsair alıyorum bir sıkıntı çıkmaz değil mi?

Tamamdır hocam şimdi satın alıyorum senin onayını bekliyordum şimdi hatalı matalı çıkar falan.
Peki bir şey daha soracağım şimdi @Yener K. benim gömülü RAM Hyundai diye bir marka araba markası hahahaha ben farklı marka yani Corsair alıyorum bir sıkıntı çıkmaz değil mi?
Hayır hocam. Değerleri aynı olduğu sürece sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı