DDR4 8 GB RAM Önerisi

Simaoforlan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Ekte fotoğrafları olan laptop için 8 GB RAM takviyesi yapmak istiyorum. Bilgisayar içindeki RAM CL değeri 21 benim almak istediğim ise CL değeri 20 sorun olur mu? Farklı bir marka almak sorun olur mu?

GittiGidiyor sitesinden almak istiyorum hediye çekim var ve süresi bitmeden almak istiyorum.
Değerli yardımlarınızı bekliyorum.

IMG_20210513_003613.jpg

IMG_20210513_003531.jpg

Cihazınındaki RAM CL 21 değil CL22 öne göre RAM alın. Ayrıca aynı cl değerini almaya çalışın, marka çok da önemli değil.
Hocam öncelikle teşekkür ederim.
Programda CL olan kısımda 21 i görünce ondan 21 yazdım. 22 olduğunu nasıl anladınız? Bir eksiğini mi yazıyor?
Birde içindeki RAM 3200 MHZ fakat intel İ5 2966 veya 2933 MHZ kadar desteklediği için 3200 alsamda o değerr düşeceği için MHZ kısmında sorun olmaz sanırım.
Hocam Cruical markanın olması lazım bu değerde RAM’i. Onu alın. Markaya bakmayın. Çoğu aynı marka çip kullanıyor.
Hocam Kingston Hyper olanında termal bant gibi birşey var o yüzden daha iyi olur diye düşündüm. Yoksa markasına çok takılmadım. Cruical markada da böyle göze hoş gelen olursa onuda alabilirim. Marka önceliğinden ziyade sorunsuz bir ram almak istiyorum.

Hocam öncelikle teşekkür ederim.
Programda CL olan kısımda 21 i görünce ondan 21 yazdım. 22 olduğunu nasıl anladınız? Bir eksiğini mi yazıyor?
Birde içindeki RAM 3200 MHZ fakat intel İ5 2966 veya 2933 MHZ kadar desteklediği için 3200 alsamda o değerr düşeceği için MHZ kısmında sorun olmaz sanırım.

Hocam Kingston Hyper olanında termal bant gibi birşey var o yüzden daha iyi olur diye düşündüm. Yoksa markasına çok takılmadım. Cruical markada da böyle göze hoş gelen olursa onuda alabilirim. Marka önceliğinden ziyade sorunsuz bir ram almak istiyorum.
Memory kısmında gördüğünüz değer 1460mhz değerinde gösterdiği gecikme, siz SPD kısmında 1600mhzde verdiği değere bakacaksınız. Ras to Cas yazan kısım yani 22 olan. Zaten yeni nesil laptoplarda standart yüzde 90 bu değerlerde RAM kullanılıyor. Evet işlemciniz 2933 MHZ destekliyor fakat piyasada o değerde RAM bulamazsınız zaten üretici de 3200 MHZ RAM kullanmış. Sıkıntı olmayacaktır 2933 değerinde çalışmaya devam edecektir.

Memory kısmında gördüğünüz değer 1460mhz değerinde gösterdiği gecikme, siz SPD kısmında 1600mhzde verdiği değere bakacaksınız. Ras to Cas yazan kısım yani 22 olan. Zaten yeni nesil laptoplarda standart yüzde 90 bu değerlerde RAM kullanılıyor. Evet işlemciniz 2933 MHZ destekliyor fakat piyasada o değerde RAM bulamazsınız zaten üretici de 3200 MHZ RAM kullanmış. Sıkıntı olmayacaktır 2933 değerinde çalışmaya devam edecektir.
Hocam her konu açtığımda detaylı olarak yardım ediyorsun var olasın.
Diğer arkadaşlarda ellerinden geleni yapıyor harika insanlarsınız sağolun.
Ras to Cas yazan yerde ilk sutun 21 sonrakiler 22 diye devam etmiş.
Ama anladığım en net olay SPD olan kısım ram özellikleri, Memory olan kısım CL nin detayı. Yanlış anlamışta olabilirim :)

Kingston HyperX IMPACT SODIMM 8GB DDR4 3200MHz CL20 Performans Rami - HX432S20IB2/8​

Sanırım bu özelliklerde 1.2 V olan ram işimi görmeyecek ozaman CL değeri 20 olduğu için :(

Hocam her konu açtığımda detaylı olarak yardım ediyorsun var olasın.
Diğer arkadaşlarda ellerinden geleni yapıyor harika insanlarsınız sağolun.
Ras to Cas yazan yerde ilk sutun 21 sonrakiler 22 diye devam etmiş.
Ama anladığım en net olay SPD olan kısım ram özellikleri, Memory olan kısım CL nin detayı. Yanlış anlamışta olabilirim :)

Kingston HyperX IMPACT SODIMM 8GB DDR4 3200MHz CL20 Performans Rami - HX432S20IB2/8​

Sanırım bu özelliklerde 1.2 V olan ram işimi görmeyecek ozaman CL değeri 20 olduğu için :(
Rica ederim, yardımcı olabiliyorsak ne mutlu. Evet bu attığınız performans tipi RAM ve eğer böyle bir şey istiyorsanız içindekini satıp 2 tane bundan alabilirsiniz. Hatta kit halinde de satılıyorlar. 8ATF1G64HZ-3G2J1 bu da RAM kodunuz ve eğer değerlerden anlamazsanız bunu Google'da aratıp tüm RAM bilgilerine ulaşabilirsiniz en temiz yoldur aklınızda bulunsun. Şu an cihazınındaki RAM ile uyumlu Kingston, Crucial, Bigboy gibi markaların RAMleri mevcut herhangi birini alıp kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı