DDR4 anakarttan DDR3 anakarta geçiş

Senna

Hectopat
Arkadaşlar merhaba kız kardeşim bilgisayarını tamire götürdü ve oradaki adam o anakart modeline benzer bir model takacağını söylemiş lakin anakart DDR3 destekliyor. Bilgisayarındaki RAM'ler o anakarta olmadığı için adam takas yapmayı teklif etmiş, LoL ve Sims tarzı oyunları oynayamayacağını söylemiş. Bu DDR3 anakartına bir 8 diğeri 4 GB RAM taksa hızında ne gibi bir değişiklik olur, LoL ve Sims oynayamaz mı?

Önceki sistem özellikleri:
- Anakartı: Casper H110M4-C2
- Ekran kartı: AMD R5 230
- RAM: Hi-Level 4 GB 2133MHz DDR4, Samsung 4 GB 2133MHz DDR3
- İşlemci: Intel Core i3-7100 3.90 GHz işlemci

Arkadaşlar merhaba kız kardeşim bilgisayarını tamire götürdü ve oradaki adam o anakart modeline benzer bir model takacağını söylemiş lakin anakart DDR3 destekliyor. Bilgisayarındaki RAM'ler o anakarta olmadığı için adam takas yapmayı teklif etmiş, LoL ve Sims tarzı oyunları oynayamayacağını söylemiş. Bu DDR3 anakartına bir 8 diğeri 4 GB RAM taksa hızında ne gibi bir değişiklik olur, LoL ve Sims oynayamaz mı?

Önceki sistem özellikleri:
- Anakartı: Casper H110M4-C2
- Ekran kartı: AMD R5 230.
- RAM: Hi-Level 4 GB 2133MHz DDR4, Samsung 4 GB 2133MHz DDR3.
- İşlemci: Intel Core i3-7100 3.90 GHz işlemci.

Bilgisayarcıyı da söyle yanlışlıkla uğrarız falan Allah muhafaza.

Garip bir trade, isin aslini bilemiyorum cunku sizdeki anakart da mukemmel bir anakart degil, ramler de dual channel degil. Kendiniz board bulup birlestirmeyi deneyin bence eger sorun anakarttaysa.

Garip bir trade, isin aslini bilemiyorum cunku sizdeki anakart da mukemmel bir anakart degil, RAM'ler de Dual channel degil. Kendiniz board bulup birlestirmeyi deneyin bence eger sorun anakarttaysa.

Dostum bilmiyorum bütçemiz sınırlı anakartı yanmış ve bir teli yamulmuş. H110M anakart bir türlü bulamıyorum güvenilir.

Geri
Yukarı