Yeni nesil işlemciler,DDR4, işletim sistemi ve directx 12 dönemi nasıl olacak

ferman

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, yeni bir oyuncu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Aklımda çokça soru var. Broadwell işlemciler için, ddr4 için, Windows 9 ve directx12 için beklemeye değer mi. Çünkü bunların hepsi ile beraber yeni bir döneme girmiş olacağız. Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Son düzenleme:
Windows 9 un 2 yılı var. Windows 8.2 çıkma haberleri var. Directx 12 inde bir 1,5 senesi var. Ddr 4 de bir 2 seneye çıkar. (Tahmin)

Ne zaman çıkacağını bilmiyorum. Ama yeni Nvidia ekran kartları zaten DX12 destekliyor. Windows 9 çıktığında ona geçeriz sorun yok.

Directx 12 ve Windows 9 nisan 2015 yılında çıkılması hedefleniyor. Ancak 14nm Broadwell İşlemciler için özellikle termal macunun kullanılmaması ve bununla beraber gelişecek olan grafikler oyun notebookları için performans ve oyun notebooklarının uzun kullanılması açısından oyun notebooklarını etkiler mi?

Bu arada Broadwell işlemcilerin çıkış tarihi olarak 2014'ün sonları ve 2015'in başları gibi görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabiki de yeni nesil İşlemciler daha az güç harcadıkları için daha az ısınacak daha hızlı ve daha çok işlem gerçekleştirecek. Bunlara bağlı olarak grafik özellikleri de artacak, bu yüzden benim şahsi fikrim yeni teknolojiler gelse bile bazı konularda tam anlamıyla çözüm olmayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında şöyle söyleyeyim broadwell işlemciler ile beraber artık termal macunun kullanılmaması laptopun ömrü açısından nasıl bir katkısı olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı