DDR4 RAM tavsiyesi

Aslında almışken RGB li olsun istiyorum Kasam temperli cam cünkü. Ayrıca bu ramler 3200 üzerine çıkmıyor mu ne yazıyorsa o mu?
Kardeşim overclock işinden çok anlamıyorum ama şöyle bir deneme yapmıştım biosta 3200mhz ayarlıydı 3400mhz aldım sorun yaşamadım sonra 3600 ayarladım mavi ekran hatası vermişti muhtemelen overclock yapılabiliyor.Anakartım 3466mhz destekliyor belki daha üstüne de çıkabilirdi bilemiyorum.

Emin olmayarak yeni öğrendiğim bir konu;
İşlemci için RAM Frekansının sağlıklı olanında bir limitleme olduğu, mesela sizin kullandığınız RAM için önerilen hız 2933 MHz. İsterseniz bunu bir araştırın almadan öncesinde, ondan sonra bu değerin üstüne çıkınca hatalar meydana getirmesin.

Ryzen 7 2700x Max RAM Speed - PCPartPicker

İlgili bir şeyler yazıyor ama ingilizce seviyem tam çevirmeye yetmiyor. Geçen epey'de karşılaştırma yaparken fark ettim böyle tavsiye edilen bir hız olduğunu ama araştıramadım tam anlamıyla. Bu yüzden kesin bir bilgi olmadığını belirteyim hocam.

Birde anakartınız, 4 RAM slotlu. Eğer sizde benim gibi boş kalmasını sevmiyorsanız slotları, 4x4 GB 3000 MHz temiz, garantili RAM satıyorum. Bahsettiğim konuyu netleştirdikten son işinize yararsa bir göz atın isterim ilana, yardımcı olmaya çalışırım; İstanbul İçi Bilgisayar Bileşen, Monitör ve Donanımları - Technopat Sosyal

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı