DDR4 Ramlar Vatanbilgisayar'da Satışa Sunuldu

Hayır. DDR4 daha iyi. CL değeri aynı üretim yani aynı DDR ve aynı MHz olduğunda bakılması gereken bir şey. Sadece CL değerine bakarsak CL3 DDR bir RAM hem ucuz hem de çok hızlı oluyor.

Hayır. DDR4 daha iyi. CL değeri aynı üretim yani aynı DDR ve aynı MHz olduğunda bakılması gereken bir şey. Sadece CL değerine bakarsak CL3 DDR bir RAM hem ucuz hem de çok hızlı oluyor.
Anladim. Cevapladiginiz icin tesekkür ederim. Yeni bir bilgi daha ögrenmis oldum.

128 GB ram kitlerinin böyle bir şey olma ihtimali var mı? (Sadece meraktan soruyorum.)
DDR4 fiyatı araba.png

DDR2: 400-1066 MT/s hızında

DDR3: 800-2133 MT/s hızında

DDR4: 2133-4266 MT/s hızında

MT/s = Milyon transfer bölü saniye. Diğer bir deyişle saniyede .... milyon transfer

Yani saniyede götürülen veri iki katına çıktığı için gecikme süresi uzasa bile bir önceki seriden daha hızlı oluyor. Ona bakarsanız DDR2 CL5 ram kullandım ben, şimdi DDR3 CL9 daha mı yavaş ondan ? Her DDR yenilendiğinde bu konu uzun uzun konuşuluyor. :D

Abartı değil. Adamlar Server sistemi kuracak. Bence tam yeterli. İleride çok daha yükseğini yapacaklardır. O zaman için şu an gereksiz diyor olsak da zamanı geldiğinde gerekli olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı