DDR4 Uyumlu RAM önerisi

BIOS menüsüne girdiniz mi? Yeniden başlatınca PC başlar başlamaz F2 tuşuna sürekli basacaksınız ASUS logosu gelmeden önce. BIOS menüsüne girinceye kadar da sürekli basıp çekmeye devam edeceksiniz.

BIOS menüsüne girdiniz mi? Yeniden başlatınca PC başlar başlamaz F2 tuşuna sürekli basacaksınız ASUS logosu gelmeden önce. BIOS menüsüne girinceye kadar da sürekli basıp çekmeye devam edeceksiniz.

Tamam deneyeceğim
Menüye girdim 8192MB RAM yazıyordu ama üzerine tıklayınca bir şey olmadı.

Son düzenleme:
Siz alamazsınız. Menüleri biraz dolaşın. Daha önce de yazdım. XMP ya da D.O.C.P ayarını bulacaksınız ve onu profil1 ya da profil2 yapacaksınız. En yüksek mhz değeri hangisindeyse. Sonra kaydedip çıkacaksınız. Fotoğrafını atıncaya kadar bu kadar yardımcı olabilirm en fazla. Gerisi sizde.

Siz alamazsınız. Menüleri biraz dolaşın. Daha önce de yazdım. XMP'ya da D.O.C.P ayarını bulacaksınız ve onu profil1 ya da profil2 yapacaksınız. En yüksek MHz değeri hangisindeyse. Sonra kaydedip çıkacaksınız. Fotoğrafını atıncaya kadar bu kadar yardımcı olabilirm en fazla. Gerisi sizde.

Bu zamana kadar zamanınızı harcayıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Deneyeceğim.
Siz alamazsınız. Menüleri biraz dolaşın. Daha önce de yazdım. XMP'ya da D.O.C.p ayarını bulacaksınız ve onu profil1 ya da profil2 yapacaksınız. En yüksek MHz değeri hangisindeyse. Sonra kaydedip çıkacaksınız. Fotoğrafını atıncaya kadar bu kadar yardımcı olabilirm en fazla. Gerisi sizde.

Peki benim ramlerimin XMP desteği var mıdır?
Siz alamazsınız. Menüleri biraz dolaşın. Daha önce de yazdım. XMP ya da D.O.C.P ayarını bulacaksınız ve onu profil1 ya da profil2 yapacaksınız. En yüksek mhz değeri hangisindeyse. Sonra kaydedip çıkacaksınız. Fotoğrafını atıncaya kadar bu kadar yardımcı olabilirm en fazla. Gerisi sizde.
20210618_153526.jpg

Fotoğraf çekebildim.

Son düzenleme:
F7'ye basıp advanced moda a geçin ve oranın ekran görüntüsünü atın. Vardır diye tahmin ediyorum XMP.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer bu videodakiyle birebir aynı biosa sahipseniz XMP ayarı yok gördüğüm kadarıyla. Neyse olmasa da 2400 mhz'de çalışması lazım ramlerinizin nedense 1866 mhz'de çalışıyor ve async olarak görünüyor. Görev yöneticisinden bakabilir misin kaç mhz'de çalıştığına bir de.

resim_2021-06-18_162721.png

Son düzenleme:
F7'ye basıp Advanced moda a geçin ve oranın ekran görüntüsünü atın. Vardır diye tahmin ediyorum XMP.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer bu videodakiyle birebir aynı BIOS'a sahipseniz XMP ayarı yok gördüğüm kadarıyla. Neyse olmasa da 2400 MHz'de çalışması lazım RAM'lerinizin nedense 1866 MHz'de çalışıyor ve async olarak görünüyor. Görev yöneticisinden bakabilir misin kaç MHz'de çalıştığına bir de.

Eki Görüntüle 1073524

Evet yok
F7'ye basıp advanced moda a geçin ve oranın ekran görüntüsünü atın. Vardır diye tahmin ediyorum XMP.

Eğer bu videodakiyle birebir aynı biosa sahipseniz XMP ayarı yok gördüğüm kadarıyla. Neyse olmasa da 2400 mhz'de çalışması lazım ramlerinizin nedense 1866 mhz'de çalışıyor ve async olarak görünüyor. Görev yöneticisinden bakabilir misin kaç mhz'de çalıştığına bir de.

Eki Görüntüle 1073524
1624023497688.png

Sanırım 2400mhz de çalışıyor.
Evet yok.

1624023497688.png

Sanırım 2400MHz de çalışıyor.

Bana bu hızda bir RAM önerebilir misiniz? Max 400 TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı