DDR4 vs DDR3 Sistem Toplama

canererten96

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar başlıktan da anlaşılacağı üzere sorum yeni Ryzen 3 serisini bekleyip DDR4 ile bir sistem kurmak mı yoksa DDR3 ile idare etmek mi?

Aklımdaki sistem giriş seviyesi bana yeteceğini düşünüyorum;

GTX 1050 + i3 7100 + 8GB RAM.

veya

GTX 1050 + RYZEN 3 + DDR4 anakart ve RAM.

İkinci seçenek daha masraflı olacak gibi, tavsiyelere açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet Ryzen 3 çıkıyor fakat bu seri ile beraber giriş seviyesi bir anakart çıkmaz ise fiyatları artacaktır çünkü AM4 soketli en düşük anakart şu anda B350, ki bunun fiyatı da 300 lira civarı dolaşıyor. Bunu da göz önünde bulundurarak beklemeniz önerilir.

Evet Ryzen 3 çıkıyor fakat bu seri ile beraber giriş seviyesi bir anakart çıkmaz ise fiyatları artacaktır çünkü AM4 soketli en düşük anakart şu anda B350, ki bunun fiyatı da 300 lira civarı dolaşıyor. Bunu da göz önünde bulundurarak beklemeniz önerilir.
Haklısınız biraz piyasa durulsa da yüzümüz gülse Vatan Bilgisayarda çalışan bir abim inan stokları doldurmakta zorlanıyoruz dedi, daha önce hiç böyle bir şey başlarına gelmemiş.

Yalnız 7100 alsan da DDR3 RAM almayacaksın ki. Her iki işlemci de DDR4 kullanıyor. Bellek olarak aralarında oyunda göreceğin performans farkı yok, bunu söyleyeyim.

i3 7100 hak ettiğinden fazla para istenen bir işlemci. Ben aldığımda başkası yoktu, şimdi bir seçenek geliyor yolda. Bu arada B350'den ucuz anakartlar var. Performans olarak Ryzen3 daha iyi olacak diyorlar ama işlemci performansı olarak bunu bilmemize imkan yok. Çekirdek sayısı olarak Ryzen çok avantaj sağlıyor, Dx12 oyunlarında bu çok önemli. O yüzden Ryzen 3 beklemeni tavsiye ederim.

Yalnız 7100 alsan da DDR3 RAM almayacaksın ki. Her iki işlemci de DDR4 kullanıyor. Bellek olarak aralarında oyunda göreceğin performans farkı yok, bunu söyleyeyim.

i3 7100 hak ettiğinden fazla para istenen bir işlemci. Ben aldığımda başkası yoktu, şimdi bir seçenek geliyor yolda. Bu arada B350'den ucuz anakartlar var. Performans olarak Ryzen3 daha iyi olacak diyorlar ama işlemci performansı olarak bunu bilmemize imkan yok. Çekirdek sayısı olarak Ryzen çok avantaj sağlıyor, Dx12 oyunlarında bu çok önemli. O yüzden Ryzen 3 beklemeni tavsiye ederim.
Ben i3 7100 yanına bunları düşündüm ama yanlış mı düşünüyorum acaba?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-a68hm-k-amd-a68-soket-fm2-ddr3-2400mhzoc-dvivga-anakart.html

http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-2x4gb-ripjawsx-ddr3-1866mhz-cl9-15v-dual-kit-ram.html

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı