DDR5 AMD sistem topladıktan sonra yapılması gerekenler nelerdir?

KaylaZ

Kilopat
Arkadaşlar.
ASUS TUF Gaming X670e-Plus
AMD Ryzen 5 7600X.
Arctic Liquid Freezer II - 240mm.
Kingston 32 GB(2x16) Fury Beast 5600MHz CL36 DDR5.
Satın aldım. Parçalar yarın geliyor. Sistemi kurduktan sonra yapmam gereken BIOS ayarları sürücü güncellemeleri gibi şeyler olacak mı? İşlemciyi eco modunda kullanmak istiyorum bunu nereden yapabilirim, genel olarak bilmem gereken şeyler var mı? DDR5 sistemlerde sanırım bilgisayarın açılması çok uzun sürüyormuş. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

BIOS güncellemesi yapın mutlaka, PSU modeliniz nedir? Bir de AMD EXPO üzerinden RAM kitlerinize ufak bir O.C. Yapabilirsiniz isterseniz 6000 MHz ve CL32 rahatlıkla çalışacağını düşünüyorum.

BIOS güncellemesi yapın mutlaka, PSU modeliniz nedir? Bir de AMD expo üzerinden RAM kitlerinize ufak bir O.C. Yapabilirsiniz isterseniz 6000 MHz ve CL32 rahatlıkla çalışacağını düşünüyorum.

PSU bu hocam.

Sadece RAM'lere OC yapmak herhangi bir sıkıntı çıkarır mı, ömründen vs yer mi?
BIOS güncellemesini nasıl yapacağım hocam. ASUS'un kendi sitesinden falan mı?

PSU bu hocam.

Sadece RAM'lere OC yapmak herhangi bir sıkıntı çıkarır mı, ömründen vs yer mi?
BIOS güncellemesini nasıl yapacağım hocam. ASUS'un kendi sitesinden falan mı?
Anakartın kendi sayfasında olur hocam, ömrünü yemez zaten başarılı şekilde çalıştığı sürece ki AMD expo ayarları genel olarak zaten test edilmiş ve fabrika çıkışından onaylanmış oluyor, manuel yapmadığınız sürece sorun olmaz diye düşünüyorum. İşlemci eco moduna ise OC bölümünden Advanced gelin orada TDP ayarları Auto duruyordur onu oradan istediğiniz watt değerine çekebilirsiniz.

Anakartın kendi sayfasında olur hocam, ömrünü yemez zaten başarılı şekilde çalıştığı sürece ki AMD expo ayarları genel olarak zaten test edilmiş ve fabrika çıkışından onaylanmış oluyor, manuel yapmadığınız sürece sorun olmaz diye düşünüyorum. İşlemci eco moduna ise OC bölümünden Advanced gelin orada TDP ayarları Auto duruyordur onu oradan istediğiniz watt değerine çekebilirsiniz.

Çok teşekkürler hocam.

Hocam kusura bakmayın tekrardan rahatsız ettim fakat bu AMD expo tam olarak ne oluyor? Ben uygulama sanmıştım fakat hiçbir şey çıkmadı. Biraz bakındım fakat anlamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı