DDR5 anakart tavsiyesi

sahinsahiner

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, 2024 gelmeden sistemi DDR5'e çevireyim diyorum fakat anakartlardan pek anlamam aklımda birkaç tane anakart var. Sizlerin de bir fikrini alayım dedim. Aşağıya linkleri bırakıyorum yardımcı olur musunuz? Hangisi daha iyidir? F/P olarak hangi anakartı tavsiye edersiniz? Nedenleriyle söyler misiniz? Ya da tavsiye edebileceğiniz anakart var mıdır? Birkaç yorum da DDR5 MSI anakartların ASUS, Gigabyte vs anakartlardan daha stabil ve daha kararlı çalıştığı yazılmış doğru mudur? (bütçem 8-8,5 max)

Son düzenleme:
AMD anakart seçimi konusunda çok iyi değilim, bunu başta belirteyim.

Bu arada listede Intel anakart var, 3. sıradaki MSI B760 GAMING PLUS WIFI. Sanırım AM5 bir sistem toplayacaksınız, bu yüzden o anakartı çıkartın isterseniz.

Diğer söyleyeceğim şey de kalan anakartlar arasında 2. sıradaki MSI MAG B650 TOMAHAWK iyidir diye düşünüyorum. Her ne kadar BIOS güncellemesiyle bazı şeyler değişse de o anakart stok olarak yüksek ram frekansı desteği sunmakta.

Hocam attığınız anakartlardan bazısı Intel bazısı AMD soket. Sizin işlemciniz nedir?
pardon araya bir tane intel karışmış :) işlemci 7500f kullancağım

AMD anakart seçimi konusunda çok iyi değilim, bunu başta belirteyim.

Bu arada listede Intel anakart var, 3. sıradaki MSI B760 GAMING PLUS WIFI. Sanırım AM5 bir sistem toplayacaksınız, bu yüzden o anakartı çıkartın isterseniz.

Diğer söyleyeceğim şey de kalan anakartlar arasında 2. sıradaki MSI MAG B650 TOMAHAWK iyidir diye düşünüyorum. Her ne kadar BIOS güncellemesiyle bazı şeyler değişse de o anakart stok olarak yüksek ram frekansı desteği sunmakta.
teşekkür ederim evet araya bi tane intel karışmış kusura bakmayın düzeltiyorum hemen :) işlemci 7500f kullanacağım

Gaming Plus birkaç gün önce 6700TL idi şu an fiyatı iyi, daha güçlü işlemcileri de kaldırır. Overlock da yaparım diyorsanız Tomahawk. A serisi anakart almayın.

Gaming Plus birkaç gün önce 6700TL idi şu an fiyatı iyi, daha güçlü işlemcileri de kaldırır. Overlock da yaparım diyorsanız Tomahawk. A serisi anakart almayın.

teşekkür ederim. Peki bu wifi olan her anakartta bluetooth da oluyor mu?

bu s le gaming plus arasında ki fark nedir hocam? Yada aradaki farkı vermeye değer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı