DDR5 komponent tavsiyesi (RAM, anakart, işlemci)

Bütçe
25.000 TL

alptekincanatar

Hectopat
Yer
Adana / Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba,
Farklı sitelerden güzel bir sistem DDR4 sistem toplamıştım fakat anakart arızası verdi çalışmadı. Bende bunu bir işaret olarak algılayıp parçaları iade ettim ve Ryzen 7 7700X üzerine DDR5 sistem toplama kararı aldım.
Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum. Çoğunlukla ındesign, Illustrator, Photoshop kullanıyorum ve 1440p oyun oynuyorum. Minimum 32 GB RAM ihtiyacım var.
Anakart olarak;

Anakart İndirimle beraber 5811 TL'ye geliyor.

İşlemci;

R7 7700 X (işlemci benim için çok önemli, zamanı gelince güncelleyebilmem de önemli o yüzden AM5 tercih ettim.)

RAM konusunda ise kararsızım minimum 32 GB bir DDR5 RAM almam lazım. AMD expo uyumlu, düzgün bir satıcıdan uygun fiyatlı bir RAM bulamadım maalesef.
Bu üç parça için toplam bütçem maksimum; 25 bin lira. Daha farklı önerileriniz varsa onlara da açığım. En geç bu hafta sonu parçaların siparişini vermem gerekiyor.

Elimde NVMe PCI 4.0 SSD(1 TB), 6800 XT ekran kartı, Thermaltake ATX kasa, Artics 240 işlemci soğutucu bulunuyor.

RAM konusunda gelirsek Kingston Beast 32 GB RGB RAM'lar expolu RAM'dir ve şuandan itibaren alırsanız karlı çıkarsınız ocakta vergi ve teknoloji ürünlerine zam geliyor işlemci normal alabilirsiniz anakart ise çok yüksek fiyatlarda şu an.

Geri
Yukarı