DDR5 ne zaman gelecek?

DDR5'e ne zaman geçileceği hakkında bir fikrim yok fakat "post kasarken ben" esprinize ithafen söylüyorum ki DDR4 ile DDR5 arasında "post kastıracak" kadar bir fark olmasını mümkün görmüyorum. 🙂 Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz bence.

İki katı fark olacak.
Hocam anlatmak istediğim şeyi anladığınızı sanmıyorum. Ben DDR4 ile DDR5 arasında ne kadar performans farkı olacak sorusuna yanıt vermedim. İlk mesajlardaki bir espri için cevabım oldu sadece. Daha basit anlatayım şu an bende DDR4 bir RAM var, yarın öbür gün DDR5 sistemi piyasaya sürüldüğünde bu postu iki kullanıcı da kasmadan okuyabilecek. :)

2021 sonlarında yüksek bütçeli sistemlerde görülmeye başlanır tabii yeni işlemci nesilleri de çok gecikmezse. Açıkçası ben de bir süredir yeni sistem toplamak ve yeni dizüstü cihaz almak için yeni bellekleri bekliyorum.

Ayrıca DDR5 geliyor diye elindeki DDR4 sistem çöp olmaz, kafaya takacak bir şey yok.

Hocam anlatmak istediğim şeyi anladığınızı sanmıyorum. Ben DDR4 ile DDR5 arasında ne kadar performans farkı olacak sorusuna yanıt vermedim. İlk mesajlardaki bir espri için cevabım oldu sadece. Daha basit anlatayım şu an bende DDR4 bir RAM var, yarın öbür gün DDR5 sistemi piyasaya sürüldüğünde bu postu iki kullanıcı da kasmadan okuyabilecek. :)

Ne kadar çok gereksiz muhabbet dönüyor konuda, kim DDR3 kim DDR2 kullanıyor banane ki? Konu dışı yorum atmayın gözünüzü seveyim.

Ekim ayında her sistem toplayacak konuya yeni ekran kartlarını bekleyin yazan bir forumda DDR4'ün nesi var diye yorum yazıyor millet.

Soket değişecek, yeni işlemci için bir daha anakart almak gerekecek, anakart değiştirince RAM'de değişmek gerekecek.

Ben gidip 12 milyar verip 2080 Ti alıp 3090 geçecek adamın konusuna ne gerek var ben 2060 kullanıyorum gayet oynanıyor yazıyor muyum?

Mevzu burada DDR5 RAM performansı değil sonrasındaki masrafı.

Ne kadar çok gereksiz muhabbet dönüyor konuda, kim DDR3 kim DDR2 kullanıyor banane ki? Konu dışı yorum atmayın gözünüzü seveyim.

Ekim ayında her sistem toplayacak konuya yeni ekran kartlarını bekleyin yazan bir forumda DDR4'ün nesi var diye yorum yazıyor millet.

Soket değişecek, yeni işlemci için bir daha anakart almak gerekecek, anakart değiştirince RAM'de değişmek gerekecek.

Ben gidip 12 milyar verip 2080 Ti alıp 3090 geçecek adamın konusuna ne gerek var ben 2060 kullanıyorum gayet oynanıyor yazıyor muyum?
Mantıklı konular açın o zaman. DDR5 yazıp google'a çıkış tarihini ilk sırada bulabiliyorsunuz zaten.

Eğer elinizdeki PC yeterli oluyorsa ek masraf yapmayıp bekleyin. 12. nesil Intel serisi ile DDR5'in artık son kullanıcıya ulaşacağı söyleniyor. Ek olarak bazı kaynaklarda 12. nesil Intel ile 11. nesilin arasındaki çıkışta çok büyük zaman dilimi olmayacağı, aynı sene içinde çıkacağı ön görülüyor. Büyük ihtimal Kasım-Aralık gibi piyasaya düşmüş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı