DDR5 RAM 6000 MHz OC yapılmalı mı?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    228,8 KB · Görüntüleme: 49
  • image.jpg
    image.jpg
    216,7 KB · Görüntüleme: 40
Eki Görüntüle 1732476

VDD 1.43 ve VDDQ 1.38 yapmayı unutma.
Tamamdır hocam. Buyrun son hali sadece vddio en son 1.40 onu 1.42 yapamadım.

Size çok teşekkür ederim sistem açıldı. Aida64 ile test edeyim bir de oyun oynayayım yeterli bence sanki.

@deadfellow hocam sizi rahatsız ediyorum ama son bir sorum olacaktı şimdi ramlerin CL değeri 30 olarak mı çalışıyor? Yoksa eskisi gibi 36 mı yine?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    272,5 KB · Görüntüleme: 51
  • image.jpg
    image.jpg
    348,2 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Buyrun son hali sadece vddio en son 1.40 onu 1.42 yapamadım.

Size çok teşekkür ederim sistem açıldı. Aida64 ile test edeyim bir de oyun oynayayım yeterli bence sanki.

@deadfellow hocam sizi rahatsız ediyorum ama son bir sorum olacaktı şimdi ramlerin CL değeri 30 olarak mı çalışıyor? Yoksa eskisi gibi 36 mı yine?
CL 30 olarak çalışıyor. Zentimings indirip ss atabilir misin?

6000 MHz 30 CL olduktan sonra ötesine çok gerek yok açıkçası hocam eğer bu dedikleriniz şart değilse.
CL'nin performansa etkisi yok denecek kadar az. Bu "CL düşük FPS o kadar yükselir" mantığı tamamiyle yanlış.

CL'nin performansa etkisi yok denecek kadar az. Bu "CL düşük FPS o kadar yükselir" mantığı tamamiyle yanlış.
MHz'nin etkisi var ama değil mi hocam? Çünkü Control oyununda 3-4 FPS artışı oldu.
Yani bu en son dediklerinizi yapmak elzem mi yoksa bu şekilde şimdilik stabil olduğu için böyle kalsa da yeterli mi hocam?

Son düzenleme:
MHz'nin etkisi var ama değil mi hocam? Çünkü Control oyununda 3-4 FPS artışı oldu.
Yani bu en son dediklerinizi yapmak elzem mi yoksa bu şekilde şimdilik stabil olduğu için böyle kalsa da yeterli mi hocam?
Son dediklerimi yapman 3-4 FPS'ten daha fazla FPS verecek.

Geri
Yukarı