DDR5 sistem XMP açınca açılmıyor

seco725

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Üst seviye bir sistem topladım.
ASUS X670 ee Gaming Wi-Fi
İşlemci. Ryzen 7 7800X 3D.
RAM'ler: Corsair dominator DDR5 AMD 6000 MHz 2x16 32 GB.

Şimdi şöyle bir sorunum var BIOS'tan XMP açmadıgımzaman bilgisayarım 10 saniye gibi kısa bir süre içerisinde açılıyor fakat RAM'lar stok frekanslarda çalışıyor.
XMP ayarlarınınn 1 2 twekeed hepsini denememe ragmen bazen açılıyor sistem sonra bazen de hiç açılmıyor sürekli bir mavi ekran hatası sistem sorunları hiç açılmama siyah ekran her şey oluyor makineye.
Rica ediyorum bana yardım edin sorun nedir anakartımda mı sorun var yoksa başka şeylerde mi? RAM'lerimi de degiştirdim.
O kadar para sayıp bu sorunun olup da tam performans kullanamamam canımı cok sıkıyor.
BIOS sürümüm her şeyim en son güncel.
Güncel olmayan hiçbir şeyim yok.
Anakartım da destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözemedim maalesef. EXPO açmiyorum. Kasayi kendim topladim. Anakartin RAM uyum listesinde bende ki bellekler tek modul olarak gözüküyor. Manuel olarak voltaj da artirdim ama stabil çalişmadi. BIOS güncelleme yapinca 4800 MHz de çalişmiyor sistem.

Bende de aynı sorun devam ediyor 128 GB RAM i7 14700KF Z790 MSI RAM'lar Gskill 5600MPT cl28... fakat XMP1 açınca siyah ekran takılıyor sonra RAM hatası veriyor.

Bende de aynı sorun devam ediyor 128 GB RAM i7 14700KF Z790 MSI RAM'lar G.Skill 5600MPT CL28.. Fakat XMP1 açınca siyah ekran takılıyor sonra RAM hatası veriyor.

Ben artık çözüm aramayı bıraktım zaten 4800MHz de gayet yeterli oluyor.

Ben artık çözüm aramayı bıraktım zaten 4800MHz de gayet yeterli oluyor.
evet şimdilik sanki tatmin ediyor ama benim kullanım seneryomda nekadar hızlı ve kapasiteli ram o kadar iyi. Yinede bir çözüm bulursanız forumada yazmayı unutmayın lutfen bende aynen buraya bulabilirsem yazacagım.

Geri
Yukarı