DDR6 ve DDR5'in farkları nelerdir?

SIRIUSXX

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, sistem belleği RAM tipi DD6 ile DDR5 arasındaki fark bilgisayarı hangi yönde etkiler?

Son düzenleyen: Moderatör:
GDDR'dır O, yani ekran kartı belleği VRAM.

DDR6 yok. DDR5 en son RAM için. DDR4 ile DDR5 arasında güncellik ve MHz farkı var, DDR5 daha iyi ve geleceğe yönelik. Ekran kartlarında ise VRAM'e bakmayın sadece, işlemcisi, serisi, güncelliği önemli.

GDDR'dır O, yani ekran kartı belleği VRAM.

DDR6 yok. DDR5 en son RAM için. DDR4 ile DDR5 arasında güncellik ve MHz farkı var, DDR5 daha iyi ve geleceğe yönelik. Ekran kartlarında ise VRAM'e bakmayın sadece, işlemcisi, serisi, güncelliği önemli.
Ama ben buldum bir yerde yeni çıkmış, ellerinde şu an 2 adet varmış, öyleyse eğer iyi o zaman ddr6 olması.

Merhaba bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Sistem belleği RAM tipi DDR5 olup ekran kartı hafızası 16 GB olan bir laptopu mu önerirsiniz; yoksa sistem belleği RAM tipi DDR6 olup ekran kartı hafızası 12 GB olan bir laptopu mu önerirsiniz? Veya bu 2 özelliğin bir bağlantısı bulunuyor mu, hangisi daha iyi olur? Fiyat açısından ikisi de aynı fiyatta ama benim bu konuda bilgim olmadığı için sizlerden yardım almak istedim. Not: Mimarım, çok fazla 3D için program yükleyeceğim ve render alacağım laptopu onun için alacağım. DDR6 laptop da buldum şu anda yeni çıkmış.

Geri
Yukarı