DDU ile driver temizledikten sonra GPU kullanımı arttı

ConnoR23

Centipat
Bilgisayarımı topladığım 5 ay öncesine göre performansında bir düşüş fark ettikten sonra ekran kartı sürücümü temiz bir şekilde kurmak adına önceki sürümleri DDU ile kaldırdım. Performans normale döndü gibi ancak hiçbir şey yapmasam bile görev yöneticisinden ve OCCT'den baktığımda GPU'nun 'svchost' adında bir Windows programı tarafından ,%20-%30 arasında, kullanıldığını gördüm. Bitdefender Free ile tarama yaptım ancak herhangi bir sorun çıkmadı. Sorunun nedeni ne olabilir, yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler.

Gayet normal. Sürücüyü kadırdıktan sonra kullanım artar ama gerçek anlamda artmaz çünkü Grafik Kartının tam verimini alamazsınız. WHQL bir sürücü bulup kullanmaya devam edebilirsiniz.

Takılmanız zaten GPU tam kullanılmıyor diye vardı...

Oyunlarda %99-%100 kullanımları (yani gerektiğinde) zaten alıyordum. Ancak önceden olmasının aksine şu an hiçbir şey yapmıyorken 'svchost' isimli program 20-30 kullanmakta.
Gayet normal. Sürücüyü kadırdıktan sonra kullanım artar ama gerçek anlamda artmaz çünkü Grafik Kartının tam verimini alamazsınız. WHQL bir sürücü bulup kullanmaya devam edebilirsiniz.
Yeni sürücüyü kurdum. Bu şekilde yaşıyorum zaten hiçbir şey yapmazken GPU kullanımı durumunu.

Geri
Yukarı