Çözüldü DDU ile sürücü kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akerfeldt

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Arkadaşlar yeni ekran kartı taktım sistemime. Eski ekran kartımın sürücüsünü kaldıracağım ama program bana bunu güvenli modda yapmamı söylüyor. Güvenli modda yapmam şart mı ?

Moderatör konuyu onaylayana kadar yaptım ben zaten. Konuyu açalı 1 saat olacak neredeyse. Ekran kartını kullanmaya başladım, %100 yük altında şimdilik 73 derece ve 2100 RPM hız gördüm. Kasam biraz daha iyi olsa 68 derecelerde kullanabilirim belki kartı. RX590'da 2100 RPM'nin sesi çok fazlaydı bunda ona göre daha az. Şimdi ağır oyunları oynuyorum sürekli sıkıntı var mı yokmu diye. Umarım yoktur.
Yük altında bence gayet ideal sıcaklık. Kasa fan akışın daha iyi olsa dediğin gibi 4-5 derece daha düşer.

Yük altında bence gayet ideal sıcaklık. Kasa fan akışın daha iyi olsa dediğin gibi 4-5 derece daha düşer.
Eğer herhangi bir sorun çıkmazsa yaşadım artık. RX590'dan neler çektim. Uygun bir kasa bulursam onu alıp şu elimdekini çıkarmayı düşünüyorum yaz geldiğinde. Aşırı dandik bir kasa Corsair diye aldık ama çok kötü. Corsair Spec 05 ismi.

Eğer herhangi bir sorun çıkmazsa yaşadım artık. RX590'dan neler çektim. Uygun bir kasa bulursam onu alıp şu elimdekini çıkarmayı düşünüyorum yaz geldiğinde. Aşırı dandik bir kasa Corsair diye aldık ama çok kötü. Corsair Spec 05 ismi.
Corsair'in belli başlı modelleri üst düzey performanslı. Eğer almayı düşüyorsan bu aralar şu kasa çok övülüyor. Dark Guardian 4x12cm RGB LED Fanlı, Full Cam Yan ve Mesh Ön Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHGUARDIAN)

Konuya 2DK gelmedim DDU'dan kasaya atlanmış 😂

Ben konuyu açtım onaylanması 1 saat sürdü. 1 Saatte kendim halletim zaten. Şimdi sıcaklık ve fan değerlerine sıra geldi. 1 saat oynasam belki 75 dereceyi görür, 100 MHz OC var onu geri alırsam belki biraz düşüş olur ama 100 MHz ne kadar farkeder bilinmez. Kasam biraz daha iyi olsa 70 olurdu maks sanırım.

Bi yan kapak açık test yap bir de.
Yan kapağı açsam çok bir fark olacağını sanmıyorum. En azından RX590'da hiç olmamıştı. Bunun çaresi mesh bir kasa almak. F/P olarak bakınca Dark Guardian çok iyi gibi. Onun haricinde bu CM H500'e benzeyen kasası var AeroCool AirHawk Duo diye, önünde 2 tane 20 cm'lik kocaman fanı var belki onu alırım. Bu kasayıda satarım içindeki VS550'yi o kasaya geçiririm. E-ATX bile destekliyormuş bu AirHawk Duo, üstelik 550 TL civarında.

Hocam bu arada kartla oyun oynadım, %100 yük altında 1 saat kadar oynadım ve sıcaklık maksimum 75'i gördü, fan devri ise 2500 RPM'di. Ama yani RX590'da ki 2500 RPM aşırı sesliydi bunun ki sessiz. 2500 değilde 1900-1800 RPM gibi çalışıyor iyi yapmışlar valla. Herhangi bir sorun olmadı yağ gibi akıyor oyunlar en yüksek ayarlarda. Eğer dediğim gibi hava akışı iyi bir kasa alırsam 70 lerde takılır bu kart. Hatta overclock yapmayı da düşünüyorum, bu kart biraz overclock ile 1660 Ti'ı bile geçebiliyor. 1660 Ti seviyesine OC etmek var aklımda şimdi.

Ama ben fan devrini 2000'lere çekmeyi düşünüyorum, nasıl ekran kartının fanını ayarlayacağım ki? AMD'de ki gibi fan ayarı yok herhalde yazılım içinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı