Dead By Daylight katil önerisi

Nurse gerçekten o kadar güçlü mü? Tek yapman gereken üstüne atlarken ona doğru koşmak. Bunu yaparak Gold eloda onlarca Nurse counterladım. Tabii benden daha tecrübelisiniz, bunu bir sitem olarak değil de soru olarak algılamanızı isterim. 60 saatim var oyunda çünkü.

Hocam birde daha dün Yui Kimura aldım. Fakat internette düzgün build bulamadım. Bana güzel bir build önerir misiniz?
Nurse eğer oynayabilirsen oyunun en güçlü katillerinden birisi. Nurse mainlerin oyunu 5 dakikada bitirdiğine şahitim. Tabii solo oynadığım için takım arkadaşlarım da beceriksiz gelebiliyor, yüksek rank olmama rağmen.

Yui soruna gelecek olursak eğer solo oyuncuysan klasik bir build yapabilirsin, tabii bundan önce perkleri diğer kurbanlarda da açman gerekiyor. En basitinden bir build öneriyim. Kum torbası, Can havli, Demir irade, Yıkılmaz. Can havli dışında diğer 3 perk de ücretsiz karakterlerden açabilirsin.

Nurse eğer oynayabilirsen oyunun en güçlü katillerinden birisi. Nurse mainlerin oyunu 5 dakikada bitirdiğine şahitim. Tabii solo oynadığım için takım arkadaşlarım da beceriksiz gelebiliyor, yüksek rank olmama rağmen.

Yui soruna gelecek olursak eğer solo oyuncuysan klasik bir build yapabilirsin, tabii bundan önce perkleri diğer kurbanlarda da açman gerekiyor. En basitinden bir build öneriyim. Kum torbası, Can havli, Demir irade, Yıkılmaz. Can havli dışında diğer 3 perk de ücretsiz karakterlerden açabilirsin.
Decisive Strike yerine Kindred kullansam nasıl olur? Bir sonraki 9000'de katil almayı planlıyordum. Yüksek ihtimal Nurse alırım. Çok zevkli. Güçlü diyorsunuz bir de.

Çığlık indirimde almayı düşünüyorum. Nereye kadar gidebilirim onunla rank olarak?

60 saatte toplasan 2 kere katil oynamışımdır. O da Huntress. Hiç bilgim yok o yüzden. Karşıma geldikleri kadarıyla güçlerini yazmıştım.
Huntress de güzel katildir. Biraz aim gerektiren bir katil. Uzaktan vurduğun zaman çok zevkli oluyor.
Çığlık indirimde almayı düşünüyorum. Nereye kadar gidebilirim onunla rank olarak?
Oyunda şu an rank sistemi biraz farklı. Önceden sağ üst köşedeki dereceler eşleştirme için kullanılıyordu şimdi ise tamamen oynayış tarzına bağlı olarak eşleştirme yapıyor. Mesela sen nurse kötü oynarsan karşına oyuna yeni başlamış veya az bilgili adamlar getiriyor ama mesela ghostface iyi oynarsan karşına ghostface karşı nasıl oynayacağını bilen adamlar getiriyor. Ghostface oyunda çok az kullanılan katillerden birisi gücünden dolayı olsa gerek. Kendi adıma konuşuyorum, fazla güçlü bir katil değil.

Son düzenleme:
Nurse karşı oynamanın tek yolu blink kaçırdığında düm düz kaçmak. Karakterin norma hızı kurbanlardan daha yavaş çünkü. Blink dodgelamanın bir çok yolu var ama kırmızı ranklarda
en fazla 2 defa yer katil o tip numaraları.

Ayrıca ben blink açtığımda biri bana doğru koşup dodgelamaya çalışsa bile 2. blinkte kesin vururum. Tamamen nurse oynayan kişiye bağlı. Adam çok iyi oynuyorsa 4 SWF bile çerez olur.

Hocam arkadaşlık isteği atsam gerektiğinde bir iki soru sorsam olur mu?
İstediğinizi sorabilirsiniz hocam.

Arkadaşlar gerekirse camp de atacaksınız, tunnel da atacaksınız. Yok toxic oluyormuş, acizlikmis falan bunlar boş sözler. Katil oynayip 4 kişi SWF karşısına gelmemiş kişilerin laflarıdir bunlar. Survivor tarafı için de flashlight spam yapacaksın ki biz buna "click click" diyoruz, t-bag atacaksın, kafa sallayacaksın, katili toxicleyeceksin kısacası. Yoksa inanin keyifli olmuyor. Bu oyun toxic oynandığında güzel.

Bunun disinda meta perklerin ne olduğu söylenmemiş. Kabaca win almak için kullanılması gereken perkler. Katil tarafi icin Ruin, Pop Goes, Corrupt sabittir. Survivor tarafı da genelde Decisive ve Dead Hard kullanır.

Birkaç ciddi turnuva maçı izleyip herkesin survivor tarafının ne kadar güçlü olduğunu görmesini isterim. "Borrowed Time dışında her perk bir kişi tarafindan kullanilabilir" gibi ciddi kurallar var. Survivor tarafinin 15 farkli perk kullanmasi demek oluyor bu. Buna rağmen 4 kisi kacabiliyorlar. Adaletsiz bir oyun.

Geri
Yukarı